Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

KG Group cztery lata na rynku. W przygotowaniu szereg nowych inwestycji

Zależy nam na tym, żeby nasze centra powstawały w miejscach, w których rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na tego typu obiekt oraz by oferta handlowa spełniała oczekiwania przyszłych klientów. Myślę, że dotychczas udało nam się spełnić te warunki – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

KG Group coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na rynku centrów handlowych. Cztery lata po otwarciu pierwszego centrum Atut, krakowski deweloper kończy budowę i przygotowuje się do otwarcia już szóstego obiektu tej sieci.

Cztery lata temu KG Group zadebiutowało na rynku centrów handlowych z Atutem Pruszków o powierzchni 2,7 tys. mkw. Obiekt wybudowany został w pobliżu gęsto zaludnionych nowoczesnych osiedli oraz kolejnych planowanych inwestycji mieszkaniowych.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Otwarcie pierwszego centrum w Pruszkowie było dla nas sporym wyzwaniem, wiązało się z dużą niepewnością i wieloma znakami zapytania. Koncepcja budowy obiektu, w którym mieszkańcy będą mogli zrobić szybkie i wygodne zakupy, bardzo dobrze się jednak sprawdziła i dzięki temu nie zatrzymaliśmy się w Pruszkowie, ale stworzyliśmy kolejne centra – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group. 

KG Group jest obecnie właścicielem w sumie pięciu obiektów Atut. Po Pruszkowie kolejnym centrum wybudowanym przez krakowską spółkę był Atut w Węgrzcach pod Krakowem. Trzy kolejne sklepy powstały w stolicy Małopolski. Pod koniec 2017 roku otwarty został Atut Grażyny na Prądniku Białym, a na początku obecnego roku Atut na Ruczaju, jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa. W połowie maja wystartował natomiast Atut Złocień w południowej części miasta.

– Zależy nam na tym, żeby nasze centra powstawały w miejscach, w których rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na tego typu obiekt oraz by oferta handlowa spełniała oczekiwania przyszłych klientów. Myślę, że dotychczas udało nam się spełnić te warunki. W większości przypadków Atuty są bowiem jedynymi większymi obiektami handlowymi w okolicy, a w każdym z nich znajdują się bardzo popularne sklepy i punkty usługowe – ocenia Krzysztof Gaczorek.

Plany dynamicznego rozwoju sieci Atut

KG Group intensywnie pracuje już nad dalszym rozwojem sieci Atut. W połowie lipca otworzy centrum w Bełchatowie z takimi sklepami jak Biedronka, Neonet, Action i Tedi. Budowane w dwóch etapach centrum będzie miało w sumie około 6,6 tys. mkw. GLA i położone będzie przy jednym z największych osiedli w Bełchatowie. – W centrum znajdą się popularne marki, których obecnie brakuje w okolicy. To da mieszkańcom nowe możliwości zakupowe i uzupełni ofertę znajdujących się w pobliżu galerii – podkreśla prezes KG Group.

Na przyszły rok deweloper zapowiada otwarcia kolejnych Atutów.  W Krakowie przy ul. Nowohuckiej powstaną dwa parki handlowe o łącznej powierzchni około 21 tys. mkw., które będą częścią kompleksu handlowego, w skład którego wejdzie także centrum Cracovia Outlet. W stolicy Małopolski planowane jest także centrum przy ul. Księcia Józefa o powierzchni około 5,2 tys. mkw.. Kolejne centra Aut powstaną natomiast w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej. Centrum w Wieliczce będzie połączeniem parku handlowego z galerią handlową i znajdą się w nim m.in. duży operator spożywczy, znane sklepy modowe, popularne sieci dyskontowe oraz największe kino i klub fitness w promieniu kilku kilometrów.