Dynamiczna ekspansja sieci Columbus Coffee

Przybędzie kawiarni Columbus Coffee. Właściciel sieci – Tomasz Weczer – planuje nowe inwestycje w takich miastach jak Warszawa, Poznań czy Szczecin.

Ostatnio nowy lokal sieci pojawił się w Galerii Młociny. W planach jest także otwarcie kolejnych kawiarni m.in. w Centrum Koneser w Warszawie, poznańskim Starym Browarze oraz remodeling lokali w Szczecinie (Fryga) i Piastów.

Aktualnie sieć Columbus Coffee tworzy około 30 lokali (z czego kilkanaście w Szczecinie). Kawiarnie są otwierane zarówno przy ulicach, w biurowcach, kamienicach, jak i w centrach handlowych (np. Centrum Avenida, Forum Gdańsk, Tarasy Zamkowe). Ekspansja oparta jest na otwieraniu zarówno lokali własnych jak i franczyzowych.

Columbus Coffee otwiera lokale w czterech formatach:

Columbus Express – kawiarnie o niewielkiej powierzchni, z regularną ofertą napojów, przekąsek oraz ciast. Zlokalizowane są w miejscach, w których codziennie występuje duży ruch pieszy np. przy głównych węzłach komunikacji miejskiej.

Columbus Cafe – są to regularne kawiarnie Columbus. Ten profil stanowi podstawowy człon, każdej kolejnej kategorii. Miejsca o wyjątkowym wnętrzu, bogatej ofercie napojów ciepłych i zimnych, przepysznych ciast i deserów oraz słonych przekąsek.

Columbus Bistro & Cafe – kawiarnie o dużej powierzchni i dużym potencjale. Regularna oferta wzbogacona o profil Bistro, które oferuje swoim gościom bogatą kartę Menu, w której znajdziemy m.in. śniadania, lunche, makarony, dania obiadowe i wiele innych. W kawiarniach typu Bistro &Cafe obowiązuje obsługa kelnerska

Columbus Ice Cream & Cafe – w tych kawiarniach na gości czeka poza kawą i lodami także mnóstwo innych słodkości. Ice Cream & Cafe oferują craftowe lody naturalne oraz specjalnie skomponowane desery lodowe. Jest to profil najbardziej popularny i pożądany w centrach handlowych.

Biuro Główne Columbus Coffee samo projektuje i wyposaża swoje kawiarnie, a także jest projektantem i producentem mebli oraz całego wyposażenia związanego z aranżacją wnętrza, co daje mu przewagę wśród konkurencji w odniesieniu do kosztów inwestycyjnych związanych z budową kawiarni.

Przypomnijmy, sieć Coumbus została stworzona przez Tomasza Weczera, szczecińskiego przedsiębiorcę branży gastronomicznej, przy wsparciu bliskich partnerów. Pierwszy lokal otwarto w 2010 roku w Szczecinie. Z czasem twórca marki stworzył pierwszy na rynku polskim Franchising System w obszarze tego typu kawiarni. Dziś Columbus Coffee jest najpopularniejszą polską siecią kawiarni w systemie franczyzowym. Sieć prowadzi Columbus Coffee Tomasz Weczer spółka jawna.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl