Rosną przychody spółki Wojas

Zarząd spółki Wojas S.A. poinformował, że wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez spółkę w maju 2019 roku wyniosła 24 795 tys. zł i była wyższa o 35,2 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w maju 2018 roku.

W okresie styczeń – maj 2019 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 99 471 tys. zł i była wyższa o 18,1 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w maju 2019 roku wyniosły 18 041 tys. zł i były wyższe o 11,8 proc. od przychodów osiągniętych w maju 2018 roku. Narastająco, w okresie styczeń – maj 2019 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 79 508 tys. zł i były wyższe o 12,5  proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Odnosząc się do perspektyw sprzedażowych do końca 2019 r., Grup Kapitałowa Wojas spodziewa się uzyskiwać dalsze nawet dwucyfrowe wzrosty w kanale sprzedaży detalicznej, a stosunkowo chłodny i deszczowy maj 2019 r. nie zakłócił generalnej obserwowanej tendencji. Natomiast w kanale hurtowym po uzyskaniu historycznych wyników w 2018 r. spodziewany jest lekki jednocyfrowy spadek przychodów r/r. W ujęciu całej Grupy, wzrost sprzedaży detalicznej ma kluczowy wpływ na uzyskiwany wynik na działalności operacyjnej.

Około 180 sklepów w sieci Wojas

Wojas S.A. jest jednym z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.