Grupa Monnari na plusie

monnari

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte w maju 2019 roku przez Grupę Kapitałową Monnari Trade S.A. wyniosły ok. 21,4 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w maju 2018 roku (19 mln zł) o 12,68 proc. Przychody za maj 2019 r. obejmują ok 1,2 mln zł przychodów osiągniętych przez sklepy grupy Centro 2017 sp. z o.o.

Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych w okresie styczeń – maj 2019 roku wyniosła ok. 98,7 mln zł. Przychody te były wyższe o 17,65 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku (83,9 mln zł). Przychody za okres styczeń – maj 2019 r. obejmują ok 5,7 mln zł przychodów osiągniętych przez sklepy grupy Centro 2017 sp. z o.o.

Salony Monnari

Przedmiotem podstawowej działalności Spółki Dominującej Monnari Trade S.A. jest sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, obecnie pod marką Monnari na terenie Polski. Spółka Dominująca realizuje sprzedaż poprzez 167 salonów firmowych o powierzchni 35,8 tys. mkw., które zlokalizowane są w centrach handlowych i galeriach oraz trzy przy ulicach handlowych w centrum Warszawy, Łodzi i Zakopanem. Sprzedaż prowadzona jest także przez sklep internetowy.

Przypomnijmy, że spółki Grupy Kapitałowej Monnari Trade S.A. w I kwartale 2019 r. oraz w całym ubiegłym roku świadczyły usługi wyłącznie na potrzeby Spółki Dominującej za wyjątkiem spółek, które świadczą usługi najmu w związku z posiadaną nieruchomością oraz usługi związane z zarządzaniem znakami towarowymi oraz grupą spółek bezpośrednio zależną od Centro 2017 Sp. z o.o. Okres I kwartału w branży odzieżowej tradycyjnie jest okresem poświątecznych wyprzedaży, co związane jest ze znacznymi promocjami i pogorszeniem się rentowności sprzedaży. Grupa Kapitałowa Monnari wygenerowała w I kwartale 2019 r. wzrost obrotów o 20,3 proc. Skala przychodów zwiększyła dzięki wzrostowi organicznemu salonów marki Monnari (wzrost sprzedaży o 13,5 proc.), ale także dzięki nowej sieci salonów marki Femestage Eva Minge.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl