Dekada Nysa przyciąga lokalnych przedsiębiorców

– Lokalni przedsiębiorcy to dla nas ważni partnerzy, stąd cieszy nas, że widzą oni możliwości rozwoju w naszej inwestycji. To nie pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się na tego typu współpracę i do tej pory otrzymujemy bardzo pozytywne sygnały ze strony najemców lokalnych funkcjonujących w poszczególnych Dekadach – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Doskonale znają potencjał miejscowego rynku, mają grono stałych, zadowolonych klientów i nie boją się nowych wyzwań. Mowa o lokalnych przedsiębiorcach, którzy coraz częściej decydują się na wynajęcie powierzchni w galeriach handlowych i są w nich liczącymi się partnerami. W nowo powstającej Dekadzie Nysa inwestor przewidział dla nich miejsce i wielu już zdecydowało się na współpracę.

Duża galeria handlowa zlokalizowana w sercu miasta to atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Przyciąga do śródmieścia nowych klientów, wzmacnia i ożywia miejscową przedsiębiorczość, a ta zyskuje wymierne korzyści – rosnące obroty i możliwość dalszego rozwoju. Nowo powstająca Dekada zlokalizowana jest w ścisłym centrum 50-tysięcznej Nysy pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ul. Bema. To największe z dotychczasowych centrów handlowych dewelopera Dekada SA, liczące ok 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. mkw. GLA). Ofertę handlową stworzy 80 lokali handlowo-usługowych, wśród których pojawią się marki rozpoznawalne w całej Polsce oraz sklepy lokalnych przedsiębiorców.

Lokalni najemcy w Dekadzie Nysa

– Lokalni przedsiębiorcy to dla nas ważni partnerzy, stąd cieszy nas, że widzą oni możliwości rozwoju w naszej inwestycji. To nie pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się na tego typu współpracę i do tej pory otrzymujemy bardzo pozytywne sygnały ze strony najemców lokalnych funkcjonujących w poszczególnych Dekadach. Są zadowoleni z elastyczności w doborze punktu odpowiedniego do specyfiki ich branży, indywidualnych potrzeb i warunków finansowych, a w efekcie z obrotów w działających już obiektach. Planując ofertę handlową Dekady Nysa przeprowadziliśmy analizę rynku, która wskazała nam zapotrzebowanie i oczekiwania okolicznych mieszkańców. Uwzględniliśmy w niej duże marki, które mają dużą siłę przyciągania, ale również miejscowe sklepy i punkty usługowe, które wzbogacają i uatrakcyjniają ofertę centrów handlowych i są dobrze znane lokalnej społeczności. Wiele z nyskich przedsiębiorstw z powodzeniem funkcjonuje na rynku już kilka lub kilkanaście lat, co świadczy o tym, że posiadają ofertę skrojoną na miarę rodzimego rynku – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Tak jest w przypadku Nysa Tour – lokalnego biura podróży, które funkcjonuje od 1989 roku, a już niebawem otworzy swój punkt w Dekadzie Nysa.

– W tym roku Nysa Tour obchodzi 30-lecie swojej działalności. To wyjątkowy jubileusz, który zmotywował nas do zmian – zdecydowaliśmy się na to, aby być jeszcze bliżej miejscowej społeczności. Lokal w sercu miasta, w galerii z atrakcyjną ofertą na miarę potrzeb mieszkańców Nysy to miejsce idealne do dalszego rozwoju. Stworzymy dodatkowe miejsca pracy i mamy nadzieję, że zgromadzimy grono zadowolonych klientów. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie nyskiej Dekady – komentuje Urszula Przybyszewska, właścicielka biura podróży Nysa Tour.

Kolejny lokalny przedsiębiorca, który zdecydował się na wynajęcie powierzchni w nyskiej Dekadzie to Piekarnia Machela z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym nieopodal Kłodzka. PPC Machela od 18 lat słynie z produkcji razowego żytniego pieczywa z funkcjonalnymi dodatkami.

– Decyzja o otwarciu Piekarni Machela w Dekadzie Nysa jest efektem naszego intensywnego rozwoju. Wierzymy, że nowo powstająca galeria będzie ważnym punktem na mapie handlowej regionu, a tym samym przyciągnie do nas szerokie grono klientów – komentuje Maciej Machela, Członek zarządu PPC Machela Sp. z o.o.

W Dekadzie Nysa pojawi się również Optyk-An – dwupokoleniowa firma rodzinna, która działa na terenie Opolszczyzny od blisko 30 lat. Przez ten czas, dzięki profesjonalnej obsłudze, zdobyła w Nysie grono stałych klientów. Salon z gabinetem widzenia oferuje pełen zakres usług optycznych i optometrycznych, łącznie z badaniem wzroku.

– Otwarcie nowego salonu w galerii Dekada pozwoli na dalszy rozwój firmy. Chcemy być przykładem na to, że możliwe jest konkurowanie lokalnych przedsiębiorców z dużymi korporacjami. Optyk-An stawia na zaspokajanie indywidualnych potrzeb klienta i to będzie zawsze nas wyróżniać – Anna Sawicka-Sroka, optyk-optometrysta, właściciel zakładu Optyk-An.

Oferta handlowa Dekady Nysa

W ofercie Dekady Nysa znajdą się również popularne marki z segmentu fashion, m.in. Reserved, House, Cropp, Sinsay, CCC, Quiosque, Big Star, Diverse, Vistula i Wólczanka, Swiss, Yes i Briju. Segment sklepów sportowych stworzą: 4F, Martes Sport i 50 style. W obiekcie pojawią się także salony Empik, RTV Euro AGD, Vision Express, Orange, drogeria Rossmann, oraz ulubione sieci dyskontowe Polaków, czyli Pepco i KiK. Oferta galerii zostanie uzupełniona bogatą strefą rozrywki i rekreacji, w tym największym kinem w mieście i licznymi lokalami gastronomicznymi, m.in. Grycan czy So Coffee. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

– Projekt galerii Dekada w Nysie od początku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców na rynku. Wiele znanych i popularnych marek podjęło decyzję o uruchomieniu swoich salonów w naszym obiekcie – jesteśmy przekonani, że przyciągną do Nysy wielu klientów z regionu. Ofertę obiektu współtworzyć będą również lokalne firmy dla których decyzja o podjęciu współpracy z galerią Dekada stanowi naturalną ścieżkę rozwoju – mówi Paweł Bartosiak, Senior Leasing Consultant, BOIG.

Inwestorem i deweloperem galerii jest Dekada SA. Koncepcję architektoniczną opracowało biuro JSK Architekci. Otwarcie Dekady Nysa planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

Dekada jest aktywnym inwestorem i doświadczonym deweloperem nieruchomości komercyjnych. Od rozpoczęcia działalności w 2007 roku zbudowała rozpoznawalną ogólnopolską markę i stała się liderem budowy nowoczesnych centrów handlowych typu convenience oraz zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych.

W portfolio Dekady znajduje się jedenaście obiektów, które pod wspólną nazwą Dekada działają w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl