Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Tutti Santi otwiera dziesiąty lokal

Tutti Santi to sieć pizzerii, których patronem i współzałożycielem jest Mistrz Europy i Włoch w pizzy klasycznej Valerio Valle. Od początku ich działania 6 lat temu marka stale utrzymuje duże zainteresowanie gości. W czerwcu otwarto kolejny punkt, tym razem w Głogowie przy nowym bulwarze nad Odrą. To już druga restauracja Tutti Santi w województwie dolnośląskim, a dziesiąta w Polsce.

Nowo otwarta pizzeria Tutti Santi w Głogowie zajmuje 240 metrów kwadratowych i pomieści 60 gości. W samym centrum lokalu znajduje się piec z lawy wulkanicznej, który opalany drewnem daje idealne warunki do wypieku doskonałej pizzy. Uwagę gości wzbudza także industrialny wystrój z oryginalnymi gotyckimi elementami, który został zaprojektowany przez uznane studio architektoniczne z Krakowa Life Style Design. Nowy wystrój otrzymał nagrodę Best Shop Concept za najlepszy koncept restauracyjny na targach Retali Show.

10 restauracji Tutti Santi

Co ważne, wszystkie receptury dań w Tutti Santi są tworzone przez Mistrza w pizzy klasycznej, jednego z najbardziej utytułowanych włoskich pizzaiolo – Valerio Valle. Zastosowanie tylko świeżych włoskich produktów oraz specjalnej technologii dojrzewania ciasta jest według niego kluczowe. To one sprawiają, że pizza ta otrzymuje wyrafinowany, nieporównywalny z innymi pizzami smak, a jednocześnie jest lekkostrawna.

– Naszą ideą jest to, by przenieść do Polski pizzę w jej najlepszym wydaniu. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy włoskiego Mistrza – skomentował podczas oficjalnego otwarcia nowego lokalu
Sergiusz Urbaniak, właściciel sieci Tutti Santi. – W swoim kraju Valerio ma dwie restauracje i prowadzi włoską szkołę pizzy. Polska to jedyne miejsce, w którym można zjeść jego pizzę poza Italią – dodał.

Tradycyjnie, jak przy każdym otwarciu, Valerio odwiedził nowy lokal w Głogowie, by osobiście wyszkolić i przygotować do pracy tamtejszy zespół. Dzięki temu pizza w Tutti Santi jest dokładnie taka sama jak ta, którą można spróbować w najwyższej jakości włoskich pizzeriach.

Restauracje Tutti Santi poza Głogowem mieszczą się także w Kaliszu, Warszawie, Wrocławiu (CH Borek), Poznaniu, Gdańsku, Krakowie (Park Handlowy Zakopianka), Ostrowie Wielkopolskim, Kielcach (Galeria Korona Kielce) i Koninie. Sieć jest rozwijana przez spółkę Sacro sp. z o.o.