Galeria Bemowo: Spotykalnia to pierwsza w Warszawie biblioteka w centrum handlowym

W Centrum Handlowym Galeria Bemowo ruszyła Spotykalnia, czyli biblioteka sąsiedzka pełniąca jednocześnie rolę Biblioteki Publicznej oraz Miejsca Aktywności Lokalnej. To pierwsza biblioteka w Warszawie zlokalizowana w centrum handlowym. Miejsce powstało z inicjatywy Burmistrz Urszuli Kierzkowskiej oraz Zarządcy Galerii Bemowo – firmy Apsys Polska, która jest Partnerem Merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE.

Spotykalnia to nowy punkt na bibliotecznej mapie Warszawy. Mieszkańcy Bemowa będą mogli tutaj nie tylko wypożyczyć książki czy skorzystać z czytelni, ale także wziąć udział w wydarzeniach związanych z kulturą i edukacją. Spotykalnia powstała na bazie działającego od września 2018 roku w Galerii Bemowo bMAL Klubu Artystycznego.

Biblioteka zajmuje powierzchnię 189 mkw.

Spotykalnia jest zlokalizowana na pierwszym piętrze Galerii Bemowo, w sąsiedztwie salonu Ziaja oraz obok linii kas hipermarketu Carrefour. Biblioteka zajmuje powierzchnię 189 mkw. i jest czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00-19.00, w czwartki w godzinach 10.00-17.00, a w soboty – w godzinach 11.00-14.00.

– Spotykalnia to kolejna inicjatywa w Galerii Bemowo wpisująca się w ideę sąsiedzkości, z którą się utożsamiamy i która stanowi trzon naszej komunikacji z klientami. Chcemy być centrum lokalnej społeczności, które wspiera i samo inicjuje ciekawe projekty, a taki właśnie cel będziemy realizować dzięki współpracy z biblioteką sąsiedzką. Spotykalnia to nie tylko miejsce propagowania kultury i czytania książek, ale także przestrzeń do spotkań i integracji mieszkańców Bemowa – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

Galeria Bemowo regularnie angażuje się w życie społeczności lokalnej. Centrum stawia na współpracę z lokalnymi partnerami m.in. władzami dzielnicy Bemowo i organizacjami pozarządowymi, wspierając tym samym inicjatywy ważne dla mieszkańców Bemowa.

Galeria Bemowo ma blisko 35 tys. mkw.

Galeria Bemowo powstała w 1999 roku, a całkowita powierzchnia użytkowa obiektu to prawie 35 tys.mkw. Ofertę handlową centrum tworzy 69 najemców, głównymi z nich są: hipermarket Carrefour oraz sklepy RTV Euro AGD, Sephora, Pizza Hut oraz Cinema City. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny parking z 944 miejscami postojowymi. Właścicielem Galerii Bemowo jest Aerium. Zarządcą obiektu jest firma Apsys Polska S.A.

Zarządca Apsys jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu.

Apsys Polska zarządza obecnie 1,1 mln mkw. GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl