Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Ria Money Transfer&Euronet upraszcza i przyspiesza przekazywanie gotówki na Ukrainę

W połowie czerwca została wprowadzona unikalna usługa przekazów pieniężnych z Polski na Ukrainę. Dzięki uruchomieniu nowej aplikacji mobilnej „myRia” oraz szeregowi modyfikacji w bankomatach Euronet, przekazywanie gotówki rodzinie i przyjaciołom mieszkającym za naszą wschodnią granicą, stanie się intuicyjnie proste i praktycznie natychmiastowe.

Ta innowacyjna usługa w pełni wykorzystuje rozszerzony pakiet usług dodanych urządzeń Euronet i rozbudowaną sieć wypłat gotówki Ria Money Transfer.

Urządzenia sieci Euronet w Polsce pod kątem potrzeb klientów z Ukrainy zostały przystosowane już na początku 2019 r, poprzez dodanie ukraińskiego do listy obsługiwanych języków. Nowa usługa przekazu pieniężnego jest możliwa dzięki współpracy dwóch największych dywizji grupy kapitałowej Euronet Worldwide – Ria Money Transfer, jednego z liderów oferowania przekazów pieniężnych na świecie, oraz Euronet – jeden z największych operatorów bankomatów w Europie.

Polska od kilku lat pozostaje niezmiennie atrakcyjnym miejscem pracy dla migrantów zza wschodniej granicy, zarówno pod względem finansowym, kulturowym jak i językowym. Stąd znaczący już na polskim rynku pracy udział pracowników – zarówno fizycznych, jak i umysłowych – a także studentów z Ukrainy. W związku z zarobkowym charakterem ich pobytu w Polsce, chcą oni mieć stałą możliwość przesyłania pieniędzy bliskim, którzy pozostali na Ukrainie – najczęściej są to osoby z najbliższej rodziny. Dostrzegając istotną potrzebę społeczną Euronet Polska we współpracy ze spółką Ria Money Transfer, świadczącą m.in. usługę zagranicznego przekazu pieniężnego, przygotowały specjalną usługę skierowaną do wszystkich, którzy chcą przesłać pieniądze na Ukrainę, a zwłaszcza do obywateli Ukrainy mieszkających  w Polsce.

Nowa usługa Euronet

Usługa działa w oparciu o wykorzystanie aplikacji mobilnej myRia udostępnionej przez Ria Money Transfer. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie oraz po dokonaniu rejestracji można zlecić przekaz pieniężny na Ukrainę. Przekaz następnie należy opłacić korzystając z karty płatniczej w ponad 7,7 tys. urządzeń Euronet w Polsce lub w oparciu o gotówkę w ponad 3 tys. wpłato-bankomatach w Polsce bez konieczności posiadania rachunku bankowego. Wszelkie formalności załatwia się za pośrednictwem aplikacji myRia, a przekazane środki można odebrać w 20 tys. punktów partnerskich Ria Money Transfer na Ukrainie.

– Możemy dziś mówić o rewolucji na rynku przekazów pieniężnych, ponieważ transakcja na linii urządzenie Euronet w Polsce – punkt Ria Transfer Money na Ukrainie to zupełnie nowa usługa. Co kluczowe, do dyspozycji naszych klientów 24 godziny przez 7 dni w tygodniu – komentuje Robert Midura, Country Manager Euronet Polska i dodaje. – Nie bez znaczenia jest z pewnością również to, że na Ukrainie gotówka jest gotowa do podjęcia niemal „od ręki”. Pod tym względem jest to usługa, jakiej do tej pory na rynku nie było.

– Rozwój oferty przekazów pieniężnych i wprowadzenie aplikacji myRia jest kolejnym krokiem na drodze do uczynienia naszych usług jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla naszych klientów – mówi Ignacio Reid, Chief Operations Officer w Ria Money Transfer. – Bardzo cieszymy się z możliwości dostosowania przekazów pieniężnych do potrzeb obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce. Dzięki współpracy z Euronet Polska jesteśmy w stanie wyjść z intuicyjną ofertą przekazów, dostępną praktycznie dla każdego, bez względu na posiadanie rachunku bankowego.

Identyfikacja klienta i przekaz pieniędzy odbywa się w aplikacji mobilnej myRia, dostępnej w języku i ukraińskim, polskim i angielskim. Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play, a następnie zarejestrować i utworzyć konto klienta. Po pozytywnym procesie weryfikacji, można zlecić transakcję – wystarczy wskazać odbiorcę, kwotę przekazu i wygenerować kod transakcji.

Przy bankomacie lub wpłato-bankomacie Euronet, konieczne jest wybranie opcji „myRia&Euronet” na ekranie powitalnym lub „transakcje bez karty”. Następnie należy wprowadzić wygenerowany kod transakcji (lub zeskanować kod kreskowy z aplikacji myRia przy użyciu czytnika zainstalowanego na bankomacie) i opłacić przekaz za pomocą karty lub gotówki. Po akceptacji transakcji wydrukowanie zostanie potwierdzenie. Opłata za każdy przekaz pieniędzy zaczyna się od 9 zł i jest uzależniona od wysokości przekazu i wyświetlana w aplikacji myRia. Po zaakceptowaniu transakcji opłata jest automatycznie potrącana z kwoty przekazu.

Pełną listę lokalizacji punktów Ria Money Transfer na Ukrainie m.in. można znaleźć na stronie https://www.riamoneytransfer.com/us/en/ria-locator.

Warto dodać, że klienci Euronet Polska już od 2015 roku mogą korzystać z usługi krajowego przekazu bankomatowego, która umożliwia przesłanie i  natychmiastowy odbiór gotówki we wszystkich swoich urządzeniach, 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych. W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkudziesięcioletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

Ria Money Transfer, spółka zależna Euronet Worldwide, Inc. (NASDAQ: EEFT), jest światowym liderem w branży przekazów pieniężnych. Firma niezmiennie angażuje się w działania na rzecz swoich klientów i społeczności, oferując szybkie, bezpieczne i niedrogie przelewy pieniężne poprzez sieć ponad 377 tys. punktów zlokalizowanych w 155 krajach oraz online na stronie www.riamoneytransfer.com.