Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Stor cafe – pierwsza w Polsce kawiarnia bez papierowych kubków na wynos

Wielorazowe kubki na wynos, lniane serwetki do pakowania kanapek i absolutny brak plastikowych słomek czy łyżeczek. W sobotę 15 czerwca, na Brackiej w Warszawie ruszyło Stor cafe, miejsce z patentami na ograniczenie odpadów.

Stor przy Brackiej 18 ma być już drugą siedzibą kawiarni o tej samej nazwie, od prawie pięciu lat działającej na Powiślu przy ulicy Tamka 33.

– Serwujemy kawy speciality z małych europejskich palarni – mówi Krzysztof Rzyman, właściciel kawiarni.- Jakość i świeżość naszych produktów idzie w parze z proekologiczną polityką – dodaje.

Druga lokalizacja Stor cafe w stolicy

Druga lokalizacja, na razie otwierana tylko na okres letni, ma działać w duchu coraz popularniejszej filozofii Zero Waste. Największym przełomem będzie całkowita rezygnacja z jednorazowych kubków oraz opakowań. Stor cafe na Brackiej zastąpi je bambusowymi, wielorazowymi kubkami oraz lnianymi serwetkami, które po wypraniu posłużą ponownie. Za takie rozwiązanie klienci dopłacą jedynie o złotówkę więcej za produkt, a w przypadku przyniesienia własnych pojemników, cena zmaleje o 1 złoty.

Kolejną decyzją Stor cafe na Brackiej było postawienie na wyłącznie wegetariańskie i wegańskie menu. To kolejny krok w stronę ekologii. Oprócz świeżych ciast z małych manufaktur oraz świeżo przygotowywanych kanapek, Stor cafe na Brackiej będzie podawać modne smoothie bowle oraz wyciskane na zimno soki z warzyw i owoców.

Otwarcie lokalu przy ulicy Brackiej 18, odbyło się w sobotę 15 czerwca. Pierwsi klienci spróbowali świeżych soków, wzięli udział w cuppingu, czyli próbowaniu różnych kaw speciality.