Atut Bełchatów: otwarcie już w lipcu

KG Group już planuje otwarcie kolejnego centrum pod szyldem Atut. W połowie maja krakowski inwestor otworzył na krakowskim Złoceniu swoje piąte centrum handlowe. Teraz przygotowuje się do kolejnego, tym razem w Bełchatowie.

Centrum Atut Bełchatów powstaje przy ul. Armii Krajowej, w pobliżu ul. Wojska Polskiego, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. W niewielkiej odległości od budowanego centrum znajduje się Osiedle Dolnośląskie, zamieszkiwane przez ponad 20 tysięcy mieszkańców.

– Atut da mieszkańcom Bełchatowa nowe możliwości zakupowe i uzupełni ofertę znajdujących się w pobliżu galerii. Pracujemy nad tym, żeby wśród najemców naszego centrum znalazły się znane i popularne marki, których obecnie brakuje w okolicy – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

6,6 tys. mkw. nowej powierzchni handlowej w Bełchatowie

W centrum w Bełchatowie o łączonej powierzchni 6,6 tys. mkw. znajdzie się w sumie 10 lokali handlowych. W lipcu zostaną otwarte pierwsze 4 sklepy o łącznej powierzchni blisko 3,7 tys. mkw. Wśród najemców centrum pojawią się Biedronka, Neonet, Action oraz Tedi. W drugim etapie budowy centrum grono najemców uzupełnią m.in. sklep z wyposażeniem wnętrz i popularne sieci dyskontowe. Na parkingu przed obiektem znajdzie się blisko 200 miejsc postojowych.

– Szeroka i różnorodna oferta oraz układ wejść bezpośrednio z parkingu, sprawią, że centrum będzie sprzyjać wygodnym i szybkim codziennym zakupom – podkreśla prezes KG Group.

W planach KG Group są także kolejne centra Atut. Powstaną one w Krakowie (przy ul. Nowohuckiej oraz na Bielanach), w Suchej Beskidzkiej oraz w Wieliczce.

O KG Group – inwestorze projektu

KG Group to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie i Krakowie przy ul. Grażyny, i w dzielnicy Złocień, Sosnowcu, Łodzi i Jaworznie. Planowane są też kolejne inwestycje, m.in. w Suchej Beskidzkiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.