Domino’s Pizza testuje nowatorską metodę dostawy

Globalna sieć pizzerii Domino’s przetestuje innowacyjną metodę realizacji zamówień w opcji delivery. Dostawy trafią do klientów za pośrednictwem autonomicznych samochodów. To odpowiedź amerykańskiej sieci na problemy z zatrudnieniem tradycyjnych kurierów.

Domino’s Pizza nawiązała w tym celu współpracę z technologicznym start-upem Nuro, który został założony przez byłych inżynierów pracujących w Google. Stworzony przez nich autonomiczny robot R2 ma dostarczyć pizze do klientów jeszcze w tym roku. Pierwsze testy zostaną przeprowadzone w Houston w Teksasie. Składając zamówienie przez mobilną aplikację, klient będzie miał możliwość wyboru, czy dostawa zostanie zrealizowana przez tradycyjnego kuriera, czy za pośrednictwem autonomicznego pojazdu. Wybierając tę drugą opcję, klient dostanie specjalny kod, dzięki któremu będzie mógł odebrać swoją pizzę w momencie, gdy pojazd podjedzie pod jego dom.

Domino’s Pizza szuka innowacyjnych rozwiązań

Tego typu rozwiązanie nie jest już niczym nowym. Poprzedni robot stworzony przez firmę Nuro już od roku dostarcza klientom zakupy ze znanej sieci spożywczej Kroger. Jednorazowo pojazd jest w stanie przewieźć ok. 6 toreb pełnych zakupów. Na razie w czasie testów robotowi będzie towarzyszył samochód bezpieczeństwa, który dopilnuje, czy cały proces odbywa się prawidłowo. Domino’s Pizza już w 2017 roku testowała tego typu rozwiązanie. Wówczas dostawy realizowane były przez autonomiczne auta stworzone przez koncern Forda.

Domino’s Pizza znana jest ze swoich eksperymentów z nową technologią. Firma oferowała już m.in. możliwość zamówienia posiłku poprzez twittera, za pośrednictwem dedykowanego emocji, oraz dzięki urządzeniu Amazon Echo, interaktywnemu, elektronicznemu asystentowi.

Domino’s Pizza to globalny gracz, który powstał w 1960 roku w USA. Pierwsza restauracja franczyzowa powstała 7 lat później. Obecnie sieć działa w 75 krajach i ma ponad 11 tys. pizzerii. Pierwsza w Polsce pizzeria Domino’s została otwarta 28 lutego 2011 roku w Warszawie. Obecnie w całym kraju jest ich ponad 60.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl