NEPI Rockcastle: opolska galeria Solaris Center otwarta po rozbudowie

Solaris Center to jedno z ulubionych miejsc zakupowych mieszkańców Opola i okolic, które od otwarcia w marcu 2009 r. swoją ofertą codziennie przyciąga liczne grono klientów. 21 czerwca, po trwających półtora roku pracach budowlanych, centrum pokazało swoje nowe oblicze: zmodernizowany i rozbudowany budynek, nowe sklepy i punkty usługowe, podziemny parking, a także teren eventowo-rekreacyjny ze strefą zieleni, instalacjami wodnymi oraz miejscem na imprezy miejskie.

Jak zapowiada właściciel obiektu – firma NEPI Rockcastle, mimo, że oficjalna rozbudowa dobiegła końca, to jednak nie koniec zmian w Solaris Center. Do końca roku w galerii mają pojawić się kolejne marki, zostanie udostępniona również siłownia Just Gym, a także sala zabaw Bajkowy Labirynt.

Nowa odsłona Solaris

Część oficjalna odbyła się w piątek, 21 czerwca o godzinie 21.00. Na wyremontowanym placu Kopernika pojawiły się setki ludzi, aby podziwiać widowisko i zobaczyć nowe oblicze galerii. Multimedialne show poprzedziło wystąpienie gościa honorowego, Prezydenta Miasta Opole – Arkadiusza Wiśniewskiego.

Modernizacja i rozbudowa galerii Solaris oraz terenu wokół obiektu to inwestycja, która nie tylko przyciągnie nowych klientów, ale też podniesie atrakcyjność centrum miasta. Bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość. Opole zmienia się na lepsze, staje się coraz bardziej konkurencyjne na tle innych miast Polski. Liczymy na to, że dalszy rozwój infrastruktury będzie sprzyjał nowym inwestycjom, które z kolei wpłyną na szybszy rozwój regionu – skomentował Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Zakończenie rozbudowy galerii Solaris Center i modernizacji Placu Kopernika, to dla nas ważny moment. Dzięki realizacji inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wspólnie z Miastem, udało się nam stworzyć nowoczesne i zarazem urokliwe miejsce zakupów, rozrywki i rekreacji w samym centrum Opola. Jeszcze bardziej różnorodna oraz kompleksowa oferta galerii oraz odnowiony Plac Kopernika są idealnie dopasowane do potrzeb i stylu życia Opolan i mieszkańców regionu. Cieszymy się, że dzięki owocnej kooperacji serce Opola tętni nowym życiem – dodał Jerzy Marek, Dyrektor CH Solaris Center.

Główny punkt programu – pokaz dla szerokiej publiczności, łączył elementy muzyki granej na żywo, tańca wykonanego przez zawodowych tancerzy, feerii świateł i multimediów opracowanych przez specjalistów od efektów oraz wokali. Historia opowiadała przygody dwóch przyjaciółek, które szukały krainy szczęścia. Jak się okazało w hucznym finale, kraina szczęścia to właśnie Solaris 40 artystów, ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni multimedialnej, tysiące godzin planowania, przygotowań i prób – to wszystko stworzyło absolutnie widowiskowe przedstawienie, które zachwyciło publiczność.

Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z tak dużej frekwencji na oficjalnym otwarciu galerii. Bardzo cieszymy się z zakończonej rozbudowy i modernizacji obiektu, a zwłaszcza z owocnej współpracy z władzam miasta. Wierzymy, że nowe oblicze Solaris Center przyciągnie jeszcze więcej klientów i stanie się ich ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu oraz robienia zakupów –skomentowała Paulina Kurdziel-Świeczka, NEPI Rockcastle.

Nowo otwarte skrzydło galerii, dostępne dla odwiedzających już w maju, ma powierzchnię 9 tys. mkw. GLA, z czego ponad 7490 mkw. GLA zajmują salony i punkty usługowe. W ostatnim czasie do portfolio najemców dołączyły takie marki, jak Reserved, Guess, C&A, House, Mohito i Diverse – z branży modowej, sklepy obuwnicze – Deichmann, CCC, Sneakers by Distance, a także popularny brand dziecięcy Smyk. Wśród nowości odnaleźć można również sklepy elektroniczne (Euro RTV AGD, Rebel Elektro), biuro podróży Coral Travel, sklep z produktami i akcesorialmi dla zwierząt – Leopardus i inne punkty usługowe (m.in. 5a5, Paris Optique, Swiss, X-com). Modernizacja objęła również część gastronomiczną galerii Solaris, w której swoje lokale mają restauracje MC Donald’s, Thai Express, Papa Diego, Yogoway, Pizza Hut Express i KFC, Deka Smak, Klooski, Pasibus. W obiekcie sukcesywnie będą pojawiać się kolejne marki. Nie można zapomnieć również o rozbudowie parkingu podziemnego, który został powiększony o dodatkowe 90 miejsc (jest ich obecnie 390), a także udostępnieniu terenu eventowo-rekreacyjnego wokół obiektu.

Właścicielem obiektu jest NEPI Rockcastle

Solaris Center działa od marca 2009 roku. W efekcie zakończonej w czerwcu 2019 roku rozbudowy i modernizacji obiektu, na dodatkowych 9 tys. mkw. GLA znalazło się 40 punktów handlowo-usługowych, m.in. największy w mieście, całodobowy fitness, strefa food court oraz nowe marki modowe. W efekcie porozumienia zawartego w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego z Miastem Opole, pod Placem Kopernika powstał dwukondygnacyjny parking podziemny, a także nowa przestrzeń eventowo-rekreacyjna.

Właścicielem obiektu jest spółka NEPI Rockcastle. Za zarządzanie galerią Solaris Center odpowiada firma Sierra Balmain Property Management Sierra Balmain Property Management Sp. z o.o. Sp. k.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl