Nowy park handlowy Grupy Saller powstaje w Chojnicach

Grupa Saller konsekwentnie kontynuuje strategię ekspansji w sektorze parków handlowych. Jedną z ostatnich inwestycji jest zakup powierzchni u zbiegu ulic Bytowskiej i Strzeleckiej w Chojnicach. W bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego obiektu znajduje się operator spożywczy Lidl.

Wokół istniejącego marketu budowalnego Hetman powstaje klasyczny retail park o powierzchni ponad 6.5 tys. mkw. Wśród najemców parku klienci znajdą między innymi CCC, Euro RTV AGD, Kik, sklep Martes Sport, Pepco oraz drogerię Rossmann. W rozbudowanym obiekcie otworzy się również piekarnia i cukiernia. Prace budowlane zostały już rozpoczęte,  pierwsze przekazania lokali najemcom zaplanowano na maj przyszłego roku.

Grupa Saller rozbudowuje portfolio

Grupa Saller systematycznie inwestuje w nowe obiekty, rozbudowuje również już istniejące. Przykładem może być otwarte w maju 2019 roku Centrum Handlowe zlokalizowane w Pruszczu Gdańskim. Już wkrótce nową powierzchnię handlową otworzy tam m.in. sieć Pepco. Z uwagi na duże aktualne zainteresowanie, tak klientów jak i najemców, centrum handlowe powiększy powierzchnię o kolejne 3 tys. mkw. – Także powierzchnia dobudowywana ma już swoich najemców lub prowadzone są zaawansowane negocjacje z najemcami – poinformował J. Saller, Prezes Zarządu Grupy Saller.

Niedawno Grupa Saller rozpoczęła również budowę nowego parku handlowego w Białogardzie. Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Kauflandu u zbiegu ulicy Kołobrzeskiej oraz Szosy Połczyńskiej. Naprzeciwko znajduje się także operator spożywczy Lidl. Na powierzchni ponad 3 tys. mkw. klienci znajdą następujących najemców: dyskont niespożywczy Tedi, salon AGD RTV Neonet oraz sklep z modą dla całej rodziny Pepco. – Na obecnym etapie finalizowane są umowy najmu z renomowaną siecią drogeryjną oraz obuwniczą – informują przedstawiciele Grupy Saller.

– Nasze zalety to szybki proces decyzyjny i przejrzyste zasady działania – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Małgorzata Grdusiak, Pełnomocnik odpowiedzialny za rozwój grupy Saller w Polsce. I dodaje: – To też ciągła obserwacja rynku i stała kontrola posiadanych już nieruchomości. Każda inwestycja , czy to nowa, czy taka którą mamy już od kilku lat w portfelu, analizowana jest kilkakrotnie pod różnymi aspektami. Obserwujemy naszych klientów i staramy się jak najbardziej wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

Grupa Saller założona została przez Josefa Sallera w 1981 roku w Bawarii. Główna siedziba firmy znajduje się w Weimarze – Legefeld (Turyngia), polska centrala mieści się we Wrocławiu. Grupa Saller to działający na rynkach czeskim, niemieckim, polskim i słowackim inwestor długoterminowy, który planuje, buduje, rozbudowuje oraz utrzymuje nieruchomości komercyjne skupiając się przede wszystkim na parkach oraz centrach handlowych. Łączna powierzchnia najmu w Polsce to około 353 tysiące metrów kwadratowych, w skali międzynarodowej Grupa zarządza ponad 1,66 mln powierzchni najmu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl