MMG ma pozwolenie na budowę galerii handlowej w Kołobrzegu

MMG Centers Kołobrzeg

MMG Centers Kołobrzeg, projekt Master Management Group, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Przemyślany koncept architektoniczny z wygodnym systemem komunikacji i pierwszym, czterosalowym kinem Planet Cinema w mieście jest odpowiedzią na stale rosnący popyt mieszkańców Kołobrzegu i turystów. MMG jest wystawcą Shopping Center Forum 2019 CEE.

Zgodnie z prawomocną decyzją, na działce u zbiegu ulicy Chrobrego i Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu, w pobliżu trasy S6 i drogi krajowej nr 11 powstanie obiekt handlowo-rozrywkowy z infrastrukturą drogowo-komunikacyjną. Dzięki temu dojazd do galerii z centrum miasta i okolicznych miejscowości będzie szybki i wygodny. Komfort zakupów zapewni prosty system komunikacji i parking na 370 miejsc.

– Lokalizacja inwestycji w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych miasta podkreśla jej atrakcyjność. W odległości około półtora kilometra od działki MMG Centers Kołobrzeg,  przebiegają zaawansowane prace budowlane drogi ekspresowej S6 w kierunku Ustronia Morskiego. Zbudowano prawie piętnaście kilometrów nowej nawierzchni, która usprawni ruch lokalny, zwłaszcza w sezonie letnim. Równie korzystne z perspektywy dojazdu do inwestycji jest ukończenie budowy fragmentu obwodnicy Kołobrzegu w ciągu drogi krajowej nr 11, od ronda Trzebiatowska do ronda Janiska. Ten krótki, ale strategicznie położony fragment drogi ułatwi dojazd do galerii podróżującym z wybrzeża i z zachodniej części miasta – tłumaczy Michał Masztakowski, Development Director w Master Management Group. – Pozwolenie na budowę oraz zaawansowane prace drogowe w pobliżu inwestycji  skłaniają nas do podjęcia kolejnego etapu, jakim jest rozpoczęcie przetargu na generalnego wykonawcę galerii handlowej – dodaje.

MMG Centers Kołobrzeg będzie kompaktową galerią z szeroką ofertą handlowo-usługową. Na jednym poziomie o powierzchni 13,2 tys. mkw., znajdzie się około 50 sklepów, plac zabaw i strefa rozrywki. Nie zabraknie marek sportowych i strefy restauracyjnej z jedzeniem znanych najemców sieciowych. Szacuje się, że w zasięgu 45 minut dojazdu do galerii mieszka około 160 tys. osób, z czego 50 tys. dojedzie do obiektu już w 10 minut. Autorem projektu i koncepcji architektonicznej MMG Centers Kołobrzeg jest pracownia NMS Architekci z Poznania.

Usługi butikowe na najwyższym poziomie

Master Management Group (MMG) jest  inwestorem, deweloperem, agentem wynajmującym oraz zarządcą nieruchomości handlowych i biurowych zlokalizowanych w całej Polsce. Firma posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie na rynku oraz zespół ekspertów, którzy pracowali dla międzynarodowych firm deweloperskich, doradczych, a także funduszy inwestycyjnych. Master Management to prywatna firma oferująca usługi butikowe na najwyższym poziomie. Prestiżowe nagrody potwierdzają jakość usług i dowodzą, że zespół MMG ma duże doświadczenie. W swojej historii MMG współpracowało z takimi partnerami jak Marcol Group, Europa Capital oraz w formie spółki joint venture z Blackstone.

Obecnie MMG zarządza 100 tys. mkw. powierzchni handlowej, w tym: Bramą Mazur w Ełku, Galerią Niwa w Oświęcimiu oraz centrami w Poznaniu, Szczecinie, Lubinie, Kutnie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich i Józefosławiu (MMG Centers*). Firma jest też inwestorem i deweloperem trzech centrów handlowych we wspomnianym Kołobrzegu, Legionowie i Zawierciu oraz kompleksu Hi Piotrkowska, który powstaje w centrum Łodzi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl