Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Tkalnia przywitała pierwszych klientów

W ostatni weekend czerwca otwarto centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach. Jest to pierwszy obiekt w mieście z tak szeroką ofertą łączącą handel z rozrywką i rekreacją.
Otwarcie Centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia jest ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Pabianic i regionu. „Tkalnia” to wyjątkowy obiekt nie tylko ze względu na atrakcyjną ofertę handlową. Nowoczesne centrum zlokalizowane w samym sercu miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych – Parku Słowackiego i Pola Golfowego A&A, wraz z bogatą ofertą komplementarną zaoferuje klientom możliwość przyjemnego spędzania czasu i ograniczy turystykę zakupową.

Tkalnia – obiekt z bogatą historią

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia powstało na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche&Ender przy ul. Grobelnej w centrum Pabianic. Firma A&A podjęła się rewitalizacji i przywrócenia dawnego blasku terenów pofabrycznych zajmowanych niegdyś przez jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych XIX w. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Pabianic w miejscu tym powstał nowoczesny kompleks z bogatą ofertą handlowo-rozrywkową.

– Tkalnia to obiekt, który jest czymś więcej niż centrum handlowym. To kompleks stworzony z myślą o pabianiczanach – wychodzący naprzeciw ich potrzebom, nowoczesny, na miarę dzisiejszych czasów. Naszym celem było ożywienie centrum Pabianic i sprawienie, aby to miejsce ponownie tętniło życiem i było punktem spotkań wszystkich pokoleń – komentuje Adrian Majsterek, inwestor A&A.

Oferta handlowa jakiej dotąd nie było

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia to obiekt o powierzchni 12 tys. mkw. GLA w którym znajduje się 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Za komercjalizację obiektu, która obecnie zrealizowana jest w blisko 100 proc., odpowiada BOIG Property Consulting. Wśród najemców centrum znajdują się popularne marki m.in. Reserved, Media Expert, Sinsay, Diverse, CCC i Martes Sport, część z nich, jak Smyk, Empik, House czy Hebe pojawiła się w Pabianicach po raz pierwszy. Ważny element obiektu stanowi specjalny pasaż spełniający funkcję rynku miejskiego, który powstał z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. Pozostały w nim do wynajęcia ostatnie wolne lokale o powierzchni od 15 mkw. do 50 mkw. z przeznaczeniem na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej. W ofercie centrum znajdzie się także kino Helios, którego otwarcie nastąpi jesienią tego roku.

Rozrywka i rekreacja w Tkalni

Tkalnia jest nie tylko nowoczesnym obiektem handlowym, ale także przestrzenią spotkań i odpoczynku. Położenie obiektu pomiędzy Polem Golfowym A&A Arkadia i Parkiem Słowackiego oraz znajdujące się obecnie w budowie Nowe Centrum Golfa wraz z grotą solną i tężnią solankową oraz strzelnica sportowo-rekreacyjna będą dodatkowym magnesem przyciągającym klientów.

Pabianice – miasto, które stawia na rozwój

Obecnie Pabianice to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w aglomeracji łódzkiej. Stabilna polityka budżetowa, wzrost wydatków na edukację i wysoki poziom wykształcenia mieszkańców wpływają na jego dynamiczny rozwój.
– Nasze miasto ma duży potencjał i bogatą historię. Cieszę się, że tak znaczący inwestor potrafił to docenić i wykorzystać. Dzięki budowie „Tkalni” poprzemysłowy teren dostaje nowe życie, a centrum miasta zyskuje atrakcyjne miejsce handlowo-rozrywkowe. Cała inwestycja idealnie wpisuje się w plany rewitalizacji Pabianic – komentuje prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz.
Inwestorem centrum jest A&A. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Awbud, a pieczę nad realizacją inwestycji pełniła firma Trebbi Polska. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. Zarządcą obiektu jest Savills Property Management.