SCF 2019: Grupa Saller intensywnie inwestuje w nowe i istniejące obiekty

Wizualizacja PH Kutno, Saller

Grupa Saller z siedzibą we Wrocławiu kontynuuje intensywną ekspansję na polskim rynku. Wśród obiektów, które w ostatnich miesiącach zasiliły portfolio Grupy wymienić należy przede wszystkim Parki Handlowe w Hrubieszowie, Inowrocławiu, Kutnie, Olecku, Łomży, Radzyniu Podlaskim, Radomsku oraz Rybniku. Ponadto w fazie budowy znajdują się obecnie obiekty w Białogardzie, Chojnicach, Parczewie oraz w Śremie, a w fazie rozbudowy parki handlowe m.in. w Gryfinie, Toruniu i Pruszczu Gdańskim. Całe portfolio Grupa Saller zaprezentuje podczas Shopping Center Forum 2019 CEE.

Wśród wymienionych inwestycji na szczególną uwagę zasługuje położony u zbiegu ulic Grunwaldzkiej oraz ul. Żwirki i Wigury dawny Prima Park w Kutnie. Operatorem spożywczym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie jest Biedronka, do najemców należą między innymi RTV Euro AGD oraz Centrum Chińskie. Grupa Saller planuje gruntowną przebudowę parku w celu podniesienia atrakcyjności lokacji, jak również rozbudowę obiektu o kolejne 5 tys. mkw. Docelowo park handlowy w Kutnie ma zaoferować klientom ponad 7 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 200 miejsc parkingowych.

Prace mające na celu ulepszenie obiektu rozpoczną się jesienią bieżącego roku. Na chwilę obecną prowadzone są intensywne negocjacje mające na celu skomercjalizowanie wszystkich powierzchni handlowych. Swoje zainteresowanie projektem wyrazili najemcy z branży tekstylnej, drogeryjnej, non food, obuwniczej, elektro i spożywczej.

Wizualizacja PH Kutno, Saller

Rozbudowa projektów

Grupa Saller realizuje także rozbudowy swoich istniejących obiektów. Rozbudowa parku handlowego w Gryfinie o kolejne 1,6 tys. mkw. znajduje się w zaawansowanej fazie, oddanie do użytku planowane jest na III. kwartał 2019. Końcem kwietnia bieżącego roku rozpoczęto również rozbudowę położonego przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu Pasażu Zieleniec, którego nowa powierzchnia wyniesie łącznie prawie 8 tys. mkw. Do najemców dołączył popularny operator spożywczy Biedronka. Prace w Pruszczu Gdańskim ruszyły natomiast w maju, a znajdujący się przy ulicy Domejki obiekt zyska nie tylko powierzchnię większą o ponad 2,5 tys. mkw. ale i nowych najemców: Rossmana oraz Pepco. Zakończenie wszystkich prac związanych z przebudową zaplanowano na marzec 2021.

Rozbudowa i ulepszanie już istniejących obiektów ma na celu zaoferowanie klientom nowy standard zakupów w formacie zarówno parków, jak i galerii handlowych. Ciekawy i różnorodny mix najemców umożliwia dokonanie zakupów w jednym miejscu, a utrzymany na wysokim poziomie standard zarządzania obiektami dodatkowo je uprzyjemnia.

Grupa Saller założona została przez Josefa Sallera w 1981 roku w Bawarii. Główna siedziba firmy znajduje się w Weimarze – Legefeld (Turyngia), polska centrala mieści się we Wrocławiu. Grupa Saller to działający na rynkach czeskim, niemieckim, polskim i słowackim inwestor długoterminowy, który planuje, buduje, rozbudowuje oraz utrzymuje nieruchomości komercyjne skupiając się przede wszystkim na parkach oraz centrach handlowych. Łączna powierzchnia najmu w Polsce to około 353 tysiące metrów kwadratowych, w skali międzynarodowej Grupa zarządza ponad 1,66 mln powierzchni najmu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl