Tkalnia przywitała pierwszych klientów

W ostatni weekend czerwca otwarto centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach. Jest to pierwszy obiekt w mieście z tak szeroką ofertą łączącą handel z rozrywką i rekreacją.
Otwarcie Centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia jest ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Pabianic i regionu. „Tkalnia” to wyjątkowy obiekt nie tylko ze względu na atrakcyjną ofertę handlową. Nowoczesne centrum zlokalizowane w samym sercu miasta, w sąsiedztwie terenów zielonych – Parku Słowackiego i Pola Golfowego A&A, wraz z bogatą ofertą komplementarną zaoferuje klientom możliwość przyjemnego spędzania czasu i ograniczy turystykę zakupową.

Tkalnia – obiekt z bogatą historią

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia powstało na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche&Ender przy ul. Grobelnej w centrum Pabianic. Firma A&A podjęła się rewitalizacji i przywrócenia dawnego blasku terenów pofabrycznych zajmowanych niegdyś przez jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych XIX w. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Pabianic w miejscu tym powstał nowoczesny kompleks z bogatą ofertą handlowo-rozrywkową.

– Tkalnia to obiekt, który jest czymś więcej niż centrum handlowym. To kompleks stworzony z myślą o pabianiczanach – wychodzący naprzeciw ich potrzebom, nowoczesny, na miarę dzisiejszych czasów. Naszym celem było ożywienie centrum Pabianic i sprawienie, aby to miejsce ponownie tętniło życiem i było punktem spotkań wszystkich pokoleń – komentuje Adrian Majsterek, inwestor A&A.

Oferta handlowa jakiej dotąd nie było

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia to obiekt o powierzchni 12 tys. mkw. GLA w którym znajduje się 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Za komercjalizację obiektu, która obecnie zrealizowana jest w blisko 100 proc., odpowiada BOIG Property Consulting. Wśród najemców centrum znajdują się popularne marki m.in. Reserved, Media Expert, Sinsay, Diverse, CCC i Martes Sport, część z nich, jak Smyk, Empik, House czy Hebe pojawiła się w Pabianicach po raz pierwszy. Ważny element obiektu stanowi specjalny pasaż spełniający funkcję rynku miejskiego, który powstał z myślą o lokalnych przedsiębiorcach. Pozostały w nim do wynajęcia ostatnie wolne lokale o powierzchni od 15 mkw. do 50 mkw. z przeznaczeniem na prowadzenie działalności handlowej lub usługowej. W ofercie centrum znajdzie się także kino Helios, którego otwarcie nastąpi jesienią tego roku.

Rozrywka i rekreacja w Tkalni

Tkalnia jest nie tylko nowoczesnym obiektem handlowym, ale także przestrzenią spotkań i odpoczynku. Położenie obiektu pomiędzy Polem Golfowym A&A Arkadia i Parkiem Słowackiego oraz znajdujące się obecnie w budowie Nowe Centrum Golfa wraz z grotą solną i tężnią solankową oraz strzelnica sportowo-rekreacyjna będą dodatkowym magnesem przyciągającym klientów.

Pabianice – miasto, które stawia na rozwój

Obecnie Pabianice to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w aglomeracji łódzkiej. Stabilna polityka budżetowa, wzrost wydatków na edukację i wysoki poziom wykształcenia mieszkańców wpływają na jego dynamiczny rozwój.
– Nasze miasto ma duży potencjał i bogatą historię. Cieszę się, że tak znaczący inwestor potrafił to docenić i wykorzystać. Dzięki budowie „Tkalni” poprzemysłowy teren dostaje nowe życie, a centrum miasta zyskuje atrakcyjne miejsce handlowo-rozrywkowe. Cała inwestycja idealnie wpisuje się w plany rewitalizacji Pabianic – komentuje prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz.
Inwestorem centrum jest A&A. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Awbud, a pieczę nad realizacją inwestycji pełniła firma Trebbi Polska. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. Zarządcą obiektu jest Savills Property Management.
 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.