40 proc. powierzchni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie wynajęta

Na 2 lata przed zakończeniem budowy Fabryka Norblina w Warszawie – flagowa inwestycja giełdowej spółki Capital Park – osiągnęła 40 proc. wynajmu całej powierzchni. Przybywa najemców zainteresowanych zarówno powierzchnią biurową tego historycznego kompleksu budynków, jak i najemców części handlowo-rozrywkowej.

– To dla nas ogromny sukces. Wynajęcie 40 proc. powierzchni na dwa lata przed planowanym zakończeniem projektu jest potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanej powierzchni w dawnej Fabryce Norblina. Będzie to wyjątkowe miejsce łączące historię z wysokimi oczekiwaniami handlowo-biurowo-rekreacyjnymi naszych najemców – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu Grupy Capital Park, odpowiedzialnej za rewitalizację Fabryki Norblina.

Projekt ma pełne finansowanie po uruchomieniu kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. (99,3 mln euro) oraz Europejski Bank Inwestycyjny (60 mln euro), które łącznie ze środkami własnymi Grupy Capital Park w pełni zabezpieczają koszty budowy.

66 tys. mkw. powierzchni użytkowej w Fabryce Norblin

W ramach rewitalizacji dwuhektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli powstanie ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej. 40 tys. mkw., to powierzchnia biurowa, z której ponad 11 tys. mkw. zostało już wynajęte. Wśród najemców znajdą się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku rent24 (4 tys. mkw.), operator biur serwisowanych City Office (1,8 tys. mkw.), centrum konferencyjne (1,6 tys. mkw.), General Property działający w obszarze facility management (500 mkw.) oraz spółka Usecrypt (iMe) świadcząca usługi wsparcia informatycznego (560 mkw.).

Ponad 26 tys. mkw. to z kolei przestrzeń przeznaczona na funkcję handlową, usługową, rozrywkową, kulturalną i gastronomiczną, z której wynajęto już ponad 12 tys. mkw. Na tej powierzchni znajdzie się m.in. kino butikowe OH Kino (3,3 tys. mkw.), pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością – BioBazar (1,8 tys. mkw.), foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. mkw.), Piano Bar z muzyką na żywo (408 mkw.), Wiśniewski – bar i sklep z mono produktem – wiśniówką (40,37 mkw.), a także restauracje Weranda (387 mkw.), Soul Food (283 mkw.) oraz The Garden zlokalizowana na 9 piętrze z widokiem na centrum Warszawy (631 mkw.).

Capital Park – inwestor

Inwestorem i pomysłodawcą rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering.

Capital Park jest doświadczoną i uznaną firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Polsce, od grudnia 2013 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 304 tys. mkw. i wartości rynkowej 2,6 mld zł, z czego 78 proc. stanowią nieruchomości zlokalizowane w Warszawie – najbardziej perspektywicznym rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Od marca 2019 roku większościowym udziałowcem Spółki jest amerykański Madison International Realty, globalny inwestor na rynkach nieruchomości.

Capital Park jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 i projekt Fabryki Norblina zostanie zaprezentowany podczas targów SCF

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl