Nietypowa instalacja w kieleckiej Galerii Echo

Galeria Echo Kielce

Na dachu należącej do spółki EPP kieleckiej Galerii Echo pojawiły się ule. W ten sposób Galeria Echo jako pierwsze centrum handlowe w regionie demonstruje swoje przywiązanie do świadomych działań na rzecz ochrony środowiska i zwiększenia populacji tych pożytecznych owadów.

EPP jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 CEE.

Inicjatywa Galerii Echo opiera się na trzech głównych filarach. Pierwszy z nich związany jest z pozytywnym wpływem pasiek na poprawę bioróżnorodności lokalnego ekosystemu. Drugi odnosi się do ratowania pszczół poprzez zwiększanie ich populacji. Ostatni wiąże się z chęcią wzrostu świadomości społecznej o roli pszczoły miodnej w życiu człowieka.

– Poprzez instalacje pasiek przyczyniamy się do zwiększania świadomości społecznej odnośnie do nieocenionej roli pszczół w otaczającym nas świecie. Ich stała obecność ma bezpośredni wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie nas wszystkich. Mam nadzieję, że nasi nowi „najemcy”, którzy zajęli wyjątkowe „lokale” z pięknym widokiem na Kielce, zostaną z nami jak najdłużej i będziemy wszyscy mogli cieszyć się z wyników ich pracy.  – mówi Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo.

Galeria Echo: program animacji społecznych

Do uli na dachu Galerii Echo wybrano wyselekcjonowane i łagodne pszczoły, nad którymi opiekę sprawować będzie specjalistyczna firma. Przedstawiciele obiektu rozważają wykorzystanie obecności owadów do wzbogacenia programu animacji społecznych, organizowanych przez Galerię Echo w niehandlowe niedziele, o nowe elementy edukacyjne.

Galeria Echo w Kielcach, największe i  najchętniej odwiedzane centrum handlowe w  regionie świętokrzyskim, stanowi jedną z kluczowych nieruchomości w portfelu EPP. Inwestycja o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 71 500 mkw. oferuje ponad 250 różnego rodzaju sklepów                 i punktów usługowych, nowoczesne kino, studio fitness oraz kręgielnię. Dogodne położenie w pobliżu centrum miasta, niedaleko licznych osiedli mieszkaniowych oraz kampusów uniwersyteckich, gwarantuje dostępność Galerii zarówno dla klientów poruszających się pieszo, jak i transportem publicznym czy własnym samochodem. W marcu br. Galeria Echo, jako pierwsze centrum handlowe w Polsce, została wyróżniona certyfikatem „Miejsca przyjaznego rowerzystom”.

Portfolio EPP

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA) z nieruchomościami o wartości 2,6 mld euro. Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 24 obiekty handlowe, sześć lokalizacji biurowych oraz jeden projekt wielofunkcyjny w realizacji o łącznej powierzchni GLA wynoszącej ponad milion mkw. Nieruchomości EPP położone są w najbardziej atrakcyjnych dla handlu miastach w Polsce.

Celem EPP jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i zapewnianie konsumentom pozytywnych doświadczeń zakupowych. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl