Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Antan Development umacnia swoją pozycję w Bolesławcu

Kolejny sukces w Bolesławcu, na Dolnym Śląsku. Antan Development ma wyjątkowe szczęście do tego miasta. W 2012 roku z wielkim powodzeniem otworzono pierwszą i jedyną do tej pory w mieście Galerię Handlową – Bolesławiec City Center (www.bccenter.pl), następnie trzygwiazdkowy Hotel Centrum (www.hotelcentrum.info), a teraz kilka miesięcy przed planowanym otwarciem kolejnej inwestycji, czyli parku handlowego Stary Dworzec, inwestor kończy proces komercjalizacji, który jest na dzień dzisiejszy na poziomie 92 proc. Do wynajęcia zostały jedynie trzy niewielkie lokale.

– Galeria Bolesławiec City Center od ponad 7 lat cieszy się dużym powodzeniem wśród najemców i odwiedzających ją gości. Nieprzerwanie przez ten czas utrzymujemy 100 proc. wskaźnik komercjalizacji obiektu. Od początku związani jesteśmy m.in  z Grupą LPP, która zdecydowała się na lokalizację swoich pięciu marek: Sinsay, Cropp, House, Mohito i Reserved – podkreśla Edyta Bystra, Członek Zarządu Antan Development nadzorująca proces komercjalizacji.

Przez te wszystkie lata jedyne, co ulega zmianie, to standardy sklepów, większy i coraz ciekawszy asortyment. Wszystko po to, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Nowa inwestycja Antan Development

– Zauważając potrzeby mieszkańców tego niesamowicie prężnie rozwijającego się miasta –  realizujemy w Bolesławcu kolejny obiekt handlowy ale w innym formacie. Tym razem parku handlowego. Również zlokalizowany w ścisłym centrum, z dużym parkingiem, tuż obok funkcjonującego sklepu spożywczego Biedronka – dodaje Edyta Bystra.

Stary Dworzec otworzy się już niebawem, bo pod koniec listopada 2019 roku. Świetna lokalizacja, architektura oraz koncept handlowy przyciągnęły do nas znane i cenione marki już na tym etapie. Do Starego Dworca przenoszą się z galerii: trzy brandy LPP (Sinsay Cropp, House). Drogeria Rossmann otwiera kolejną placówkę, a także powstają pierwsze w Bolesławcu sklepy marek Smyk oraz Empik. Dodatkowym uzupełnieniem jest nowoczesny Klub Fitness Fitarena (http://fitarena.eu/), który świadczy usługi sportowe i rekreacyjne na najwyższym, europejskim poziomie.

– Celem Antan Development było stworzenie obiektów handlowych harmonijnie wpisujących się w okoliczną zabudowę, gdzie mieszkańcy będą mieli blisko na codzienne zakupy. Staramy się aby właściwie skomponowany tzw. tenant-mix przełożył się na wysokie zainteresowaniem wśród potencjalnych konsumentów, jak również wzbogacił ofertę handlową miasta Bolesławca.

Park Handlowy Stary Dworzec

Park handlowo-usługowy Stary Dworzec powstaje w Bolesławcu u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego, Hutniczej oraz Staroszkolnej. To na dobrą sprawę centrum miasta w niewielkiej odległości od rynku. Na działce o powierzchni około 13,5 tysięcy metrów kwadratowych zaplanowaliśmy obiekt o powierzchni zabudowy około 4,9 tys. mkw. Na terenie centrum powstanie łącznie 13 lokali. Przygotujemy również 1 lokal o powierzchni ok. 600 mkw., z przeznaczeniem na funkcję gastronomiczną, posiadający plac z przyporządkowanym ogródkiem zewnętrznym. Wokół centrum ujęto w projekcie wyznaczenie również 195 miejsc parkingowych.