Dawna Fabryka Norblina – miejsce nowych doznań

Rewitalizacja 2-hektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli to flagowy projekt Grupy Capital Park. Do połowy 2021 roku powstanie tam
nowy, wielofunkcyjny kompleks – minidzielnica złożona z kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek. Projekt będzie miał ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z której 40 tys. mkw. zajmą biura, a ponad 26 tys. mkw. będzie przeznaczonych na funkcję handlową, gastronomiczną, usługową, rozrywkową oraz health & wellness.

Podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2019 CEE Grupa Capital Park zaprezentuje ofertę wielofunkcyjnego projektu Dawnej Fabryki Norblina, a także innych formatów handlowych ze swojego portfolio: sieci Street Mall Vis à Vis, centrum ETC Swarzędz czy Galerii Zaspa.

Nowoczesne, kreatywne podejście

Jednym z głównych najemców przyszłego kompleksu będzie kultowy Bio Bazar – pierwszy w Polsce targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością. Na powierzchni blisko 1,8 tys. mkw. znajdzie się oferta doskonałej jakości produktów od sprawdzonych, certyfikowanych dostawców. Będzie to także miejsce nastawione na edukację, promocję zdrowego trybu życia i świadomego odżywiania oraz na wartościową rozrywkę. Uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Bio Bazaru będzie foodhall o powierzchni 3,2 tys. mkw. Intencją Grupy Capital Park jest nawiązanie do tradycji najlepszych europejskich foodhalli. W hali gastronomicznej znajdzie się miejsce dla 20 konceptów serwujących potrawy kuchni polskiej i z całego świata. Dania będą świeże, wykonane z najlepszej jakości produktów i niespotykane nigdzie indziej w Warszawie. Dodatkową atrakcją będą restauracje, kawiarnie i bary rozlokowane na terenie kompleksu, których oferta będzie dostosowana do różnych grup klientów, a na 9 piętrze pojawi się restauracja The Garden z widokiem na centrum Warszawy.

– Dawna Fabryka Norblina zaproponuje nowoczesne i kreatywne podejście do robienia zakupów, jedzenia, rozrywki oraz pracy. To będzie destynacja dla wszystkich, którzy mają potrzebę odkrycia czegoś nowego, wejścia w społeczne interakcje oraz spędzenia czasu w miejscu o wyjątkowej atmosferze, zupełnie odmiennym od tego, co oferują dostępne na rynku formaty – mówi Kinga Nowakowska, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjna w Grupie Capital Park. Poszukując najemców do projektu, dbamy o to, by były to koncepty nowatorskie i oryginalne, a także przystępne dla różnych grup odbiorców. Dawna Fabryka Norblina będzie miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich – zapewnia Kinga Nowakowska.

Wielofunkcyjny projekt

Fani kina będą mogli zetknąć się ze standardem niedostępnym wcześniej w Polsce. OH KINO zajmie powierzchnię 3,3 tys. mkw. i będzie składać się z siedmiu sal. Operator sieci zaproponuje
swoim widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe. W wystroju dominować będą naturalne materiały, takie jak drewno, nie zabraknie też elementów, nawiązujących do industrialnej przeszłości dawnej fabryki. Operator zadba o oryginalne oświetlenie, dostosowane m.in. do pór dnia czy roku, a także o zdrowe przekąski. W kompleksie znajdzie się ponadto nowoczesny klub fitness, bogata oferta handlowa z butikami odzieżowymi, obuwiem, akcesoriami czy asortymentem wyposażenia wnętrz, a także usługi z sektora health & wellness. Jedną z atrakcji projektu będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne. Dla użytkowników kompleksu dostępny będzie 4-poziomowy, podziemny parking na 750 miejsc parkingowych oraz 200 dedykowanych miejsc dla rowerzystów. Budynki będą wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań, a uliczki kompleksu zostaną wypełnione dużą ilością zieleni, wśród której znajdzie się miejsce na karmniki, budki lęgowe dla ptaków oraz miejską pasiekę.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl