ECE Polska rozpoczyna zarządzanie Atrium Koszalin i Atrium Felicity w Lublinie

Atrium Felicity

Fundusz inwestycyjny ECE European Prime Shopping Centre Fund II, lider na rynku nieruchomości komercyjnych, nabył 9 lipca dwie kolejne galerie handlowe w Polsce, Atrium w Koszalinie i Felicity w Lublinie. Od 10 lipca ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. rozpoczyna zarządzanie tymi obiektami, rozbudowując tym samym swój portfel do dziesięciu śródmiejskich centrów handlowych.

Firma ECE Polska jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 CEE.

Kolejne centra handlowe w portfelu ECE

9 lipca doszło do zamknięcia transakcja nabycia obu centrów przez fundusz ECE European Prime Shopping Centre Fund II. W portfelu funduszu jest obecnie 9 obiektów handlowych zlokalizowanych w Niemczech, Polsce na Węgrzech oraz we Włoszech. Łączna wartość rynkowa wynosi około 1,5 miliarda euro.

Zarówno w Koszalinie, jak i Felicity w Lublinie będą zarządzane przez spółkę ECE Projektmanagement Polska. ECE od lat prowadzi na polskim rynku bardzo zdyscyplinowaną politykę inwestycyjną na rzecz Funduszy ECE. Niezależnie od profilu inwestycyjnego danego funduszu, spółka stale poszukuje interesujących inwestycji: centrów handlowych, które mają ugruntowaną pozycję rynkową oraz których długofalowy komercyjny sukces nie budzi wątpliwości.

– Proces inwestycji w centra handlowe stał się dłuższy i bardziej złożony. Decyzje poważnych podmiotów o inwestycjach w tę klasę nieruchomości uwarunkowane są szczegółową analizą i zależą od wyników bardzo krytycznej oceny szans danego obiektu w coraz bardziej wymagającym otoczeniu rynkowym. Niewiele centrów przechodzi obecnie przez to sito, szczególnie przy tak restrykcyjnych kryteriach, jak nasze” – powiedział Leszek Sikora Dyrektor Zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Galerie Handlowe w Koszalinie i w Lublinie zajmują dominującą pozycję w swoich miastach i regionach, od lat charakteryzując się stałym zainteresowaniem najemców oraz klientów indywidualnych. Wśród wszystkich obiektów handlowych w największym stopniu dyskontują wzrost popytu konsumpcyjnego oraz frekwencji odwiedzających i kupujących Polaków.

– Cieszę się, że portfel ECE wzbogacił się o dwa silne centra handlowe i składa się obecnie z 10 obiektów, tym bardziej, że leżą one w ośrodkach, gdzie nie byliśmy do tej pory obecni” – mówi Monika Pyszkowska, Regional Director Center Management ECE Projektmanagement Polska.

Atrium Felicity i Atrium Koszalin

Centrum handlowe znajduje się przy głównej arterii komunikacyjnej w południowo-wschodniej części Lublina, obejmując zasięgiem 740 tys. mieszkańców. Powierzchnia najmu zajmuje 77.tys. mkw. i 120 sklepów, oferując 3 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców znajdują się m.in. marki modowe, takie jak H&M, Reserved i marki Inditex (Zara, Bershka i Pull&Bear) oraz hipermarket Auchan, Leroy Merlin i Media Markt.

Atrium Koszalin jest największym w regionie centrum handlowo-rozrywkowym, którego powierzchnia usytuowana jest na 2 poziomach i wynosi ponad 43 tys. mkw. Częścią transakcji jest także przylegający park handlowy, obejmujący około 15 tys. mkw. powierzchni najmu i 1.500 miejsc parkingowych. Główni najemcy to Adidas, Decathlon, Pull&Bear, Stradivarius, Tesco, Media Markt, C&A i H&M. Centrum ma silną pozycję rynkową, dzięki zlokalizowaniu przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych na południowym wschodzie Koszalina.  Swoim zasięgiem obejmuje ponad 280 tys. mieszkańców. Atrium Koszalin oferuje również nowoczesny klub rekreacji Jatomi Pure Fitness oraz 14 restauracji i wiele punktów usługowych.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. W 195 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 50 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 11 krajach około 19,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 7 milionów metrów kwadratowych osiąga obroty na poziomie 23 miliardów euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się w Polsce: Galeria Bałtycka w Gdańsku, Galeria Krakowska w Krakowie, Galeria Kaskada w Szczecinie, Galeria Zielone Arkady w Bydgoszczy, Galeria Łódzka w Łodzi, Silesia City Center w Katowicach, Galeria Avenida w Poznaniu, Galeria Alfa Centrum w Gdańsku oraz przejęte właśnie galerie handlowe w Koszalinie i Lublinie. Dzięki ciągłym projektom modernizacyjnym, innowacyjnym usługom i ofertom F&B, atrakcyjnym projektom centrów handlowych i przyjaznym dla klienta projektom digitalizacji, ECE nieustannie rozwija swoje centra, przygotowując je na wyzwania zmieniającego się rynku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl