scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Popularna krakowska kawiarnia wśród najemców CH Czyżyny

nakielny-czyzyny

Centrum Handlowe Czyżyny rozwija swoją ofertę gastronomiczną. Nowym najemcą obiektu została jedna z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich kawiarni, która swoje lokale ma m.in. w najlepszych centrach handlowych w mieście. Obiekt zarządzany jest przez Apsys Polska.

Mieszkańcy Nowej Huty zyskują kolejne ciekawe miejsce, w który można napić się kawy, zjeść coś słodkiego i zrelaksować. Z początkiem lipca do grona najemców Centrum Handlowego Czyżyny dołączyła kawiarnia Nakielny. Lokalna marka, doskonale znana krakowianom, ma w mieście już kilka popularnych lokali. Ten najnowszy w Czyżynach ma 132 m kw. i ulokowany został naprzeciw wejścia do sklepu Leroy Merlin, poza strefą gastronomiczną.

– Rosnąca popularność kawiarni w naszym centrum, jak i całej oferty gastronomicznej, zachęca nas do rozwoju w tym segmencie. Jednocześnie jednak szukamy marek unikalnych, które zaciekawią naszych klientów i które dopełnią już zastaną propozycję – mówi Joanna Bieniek, Leasing Manager w Newbridge Poland. – Nakielny jest tutaj idealnym partnerem. To lokalna marka, stworzona przez jednego z naszych obecnych najemców – firmę Awiteks, która od kilku lat dynamicznie się rozwija w mieście, a do tego znana jest z prestiżowych lokalizacji, chociażby w dużych obiektach handlowych oraz w okolicach Starego Miasta i na Kazimierzu – dodaje.

Oferta gastronomiczno-spożywcza Czyżyn

Sama oferta gastronomiczno-spożywcza Czyżyn wraz z nowym otwarciem liczy sobie już aż 10 najemców. W zmodernizowanej przed dwoma laty strefie food court znaleźć można KFC, Olimp, Domino’s Pizza, Silver Dragon, Sevi Kebab, piekarnię Buczek oraz kawiarnio-lodziarnię Lovit. Lodową Manufakturę.  Poza strefą food court działa z kolei cukiernio-kawiarnia Krakowskie Wypieki oraz piekarnia Awiteks.

– Nasza oferta staje się coraz bardziej kompletna i zróżnicowana pod względem formatów, a przez to coraz atrakcyjniejsza dla klienta na lokalnym rynku. Dzięki otwarciu kawiarni, mieszkańcy osiedli oraz pracownicy sąsiadujących z nami biur zyskują kolejny powód do wizyty, a także kolejne wyjątkowe miejsce, w którym można spotkać się ze współpracownikami, wypić szybką kawę czy spędzić czas po pracy – mówi Joanna Bieniek.

Obiekt z potencjałem dla najemcy

Ale rozwój oferty gastronomicznej w Czyżynach podyktowany jest nie tylko rosnącą popularnością kawiarni i restauracji. Wpływ na to mają także inne czynniki. – Dwa lata temu zmodernizowaliśmy naszą strefę gastronomiczną. W efekcie powstała nowoczesna przestrzeń, która łączy w sobie cechy restauracji i strefy wypoczynku – mówi Elwira Pyrkowska, Asset Manager w Newbridge Poland. – Pozwoliło nam to na większe uwidocznienie oferty tego segmentu, a tym samym na stworzenie atrakcyjnego dla najemcy otoczenia, w którym jego oferta jest zauważana. Zyskali także klienci, dla których powstała komfortowa przestrzeń, w której można się spotkać, zjeść, wypocząć pomiędzy zakupami – mówi.

Ale na atrakcyjność Czyżyn wpływa nie tylko ostatnia inwestycja.  Także sąsiedztwo. – Obiekt położony jest pośrodku największych krakowskich osiedli, a także w sąsiedztwie kilku biur znanych firm chociażby branży IT. Aż 150 tys. osób ma do Czyżyn mniej niż 10 minut drogi. To czyni nas popularną destynacją m.in. w porze lunchowej i obiadowej – dodaje.

Pozycję lokali gastronomicznych umacnia także rozwój oferty samego centrum. Ta staje się z kolei coraz bardziej lifestylowa.  – Ostatnie miesiące przynoszą zmiany w całej ofercie, a tym samym serię otwarć.  Nasz tenant-mix wzbogacił się m.in. o Orsay, Big Star, Diverse, Pierre Cardin, Queen, Flying Tiger Copenhagen, a ostatnio też o home&you – wylicza Pyrkowska. – To sprawia, że mieszkańcy tej części Krakowa znajdują coraz więcej powodów, aby nas odwiedzać. Przy okazji poznają także inną ofertę, w tym ofertę restauracji i kawiarni – mówi.

Apsys zarządcą Czyżyn

Właścicielem Centrum Handlowego Czyżyny w Krakowie jest Newbridge Poland. Obiekt zarządzany jest natomiast przez Apsys Polska, który jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. Apsys Polska zarządza obecnie ok. 1,1 mln mkw. GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required