Wartość rynku dóbr luksusowych wyniesie 410 mld dolarów

Wartość światowego rynku dóbr luksusowych wzrośnie do 2025 roku o 40 proc. i wyniesie aż 410 miliardów dolarów. Do tego czasu co czwarty zakup dóbr luksusowych zostanie dokonany przez internet, a połowę odbiorców będą stanowić „millenialsi” i pokolenie Z, czyli ludzie dorastający w świecie nowoczesnych technologii.

Młodzi konsumenci coraz bardziej oczekują interakcji ze swoimi ulubionymi markami w internecie. Przedsiębiorcy chcący osiągnąć w najbliższych latach sukces na rynku dóbr luksusowych muszą skoncentrować się na cyfrowych platformach sprzedaży, otwierając się na nowe rynki.

Nowe trendy na rynku dóbr luksusowych

Jednym z najbardziej rozwijających się sektorów rynku dóbr luksusowych jest biżuteria dla mężczyzn. Jej globalna sprzedaż osiągnęła w 2017 roku wartość 5,3 miliarda dolarów, wzrastając w ciągu 5 lat niemal o 25 proc. Najbardziej popularne są męskie pierścionki, które stanowią aż o 1/3 wartości. Na kolejnym miejscu znajdują się naszyjniki i łańcuszki. W ofercie warto uwzględnić coraz popularniejszą możliwość personalizowania produktów.

Stale rozwija się również światowy rynek srebra. Jest to jedyny metal w Wielkiej Brytanii, który odnotował wzrost liczby produktów. Amerykańscy jubilerzy odnotowali z kolei w 2017 roku wzrosty jego sprzedaży wynoszące 17 proc, szczególnie w Chinach i Indiach, które posiadają łącznie ponad połowę udziału w największym na świecie rynku biżuterii w Azji.

Transgraniczny handel online

Pojawienie się nowej klasy średniej i jej uwielbienie do zakupów produktów premium spowodowało, że do 2024 roku chiński rynek towarów luksusowych będzie stanowił niemal 40 proc. całego sektora. Ponad połowa potencjalnych klientów mieszka jednak poza 15 największymi miastami, co sprawia, że aby wykorzystać ten potencjał, niezbędne są również skuteczne usługi dostawcze.

– Nawet 20 proc. transgranicznych zakupów dokonywanych kanałami online ma wartość co najmniej 200 dolarów. Liczba ta zwiększa się jeszcze bardziej w przypadku rynku towarów luksusowych. Kluczem do sukcesu jest więc zapewnienie klientowi szybkiej i sprawnej przesyłki – mówi Łukasz Jankowski, Kierownik ds. rozwoju e-commerce w DHL Express Poland – Klienci decydujący się na dostawę klasy premium oczekują przede wszystkim jednego – szybkiego dostarczenia produktu, za który zapłacił niemałe pieniądze. Przed wysyłką towarów luksusowych takich jak droga biżuteria należy zweryfikować możliwości dostawy partnera logistycznego oraz przepisy celne kraju docelowego ponieważ nie wszystkie przedmioty mogą być transportowane w standardowej usłudze – dodaje.

Dla przedsiębiorców wybór partnera logistycznego jest ważny nie tylko ze względu na ekspresową i niezawodną dostawę do klienta. W przypadku tak szybko rozwijającego się rynku bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiedni zasięg, dzięki któremu przedsiębiorca będzie mógł dotrzeć ze sprzedażą swoich towarów w niemal każdy zakątek na świecie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl