Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Postępuje budowa Multishopu w Suwałkach

Budowa parku handlowego Multishop w Suwałkach weszła w kolejną fazę. W chwili obecnej na budowie trwają prace związane z konstrukcją stalową obiektu oraz instalacjami zewnętrznymi.

Inwestor – Multishop Suwałki Sp. z o.o. – zapewnia, że komercjalizacja pierwszego etapu jest zakończona, a obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2019 r. Obiekt będzie funkcjonować przy markecie budowlanym OBI, w sąsiedztwie węzła północnego niedawno oddanej do użytkowania obwodnicy Suwałk, będącej częścią trasy via Carpatia. Drogeria Rossmann oraz najpopularniejszy salon obuwniczy polskiej marki CCC to kolejni najemcy, którzy otworzą swoje sklepy w pierwszym etapie inwestycji obok sklepu RTV Euro AGD.

Cała inwestycja to w sumie 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni parku handlowego z komfortowym parkingiem i bezpośrednim wejściem do każdego sklepu. Obecnie trwają rozmowy ws. wynajmu powierzchni w ramach drugiego etapu inwestycji. Otwarcie pierwszego etapu planowane jest na IV kwartał 2019 r., a drugiego na III kwartał 2020 r.

Więcej Multishopów

Projekty Multishop to obiekty budowlane należące do segmentu parków handlowych, zlokalizowane na dobrze skomunikowanych częściach miast.  Inwestycja w Suwałkach to trzeci projekt pod marką Multishop. Po sukcesach parków w Sochaczewie i Jarocinie inwestor zdecydował się wybudować po sąsiedzku z OBI park handlowy.

Nowo budowany Multishop powstaje przy budowanej Trasie Wschodniej oraz przy północnym węźle obwodnicy Suwałk (część trasy ekspresowej S61, Via Baltica E67). – Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna zarówno dla mieszkańców pobliskich osiedli, jak i dalszej części miasta ze względu na obwodnicę oraz budowaną trasę śródmiejską. Obiekt będzie się znajdować blisko północnego węzła trasy Via Baltica, co przejmie znaczącą część kupujących z Litwy – wyjaśnia inwestor.