SCF 2019: OFF Piotrkowska Center otwiera się na branżę fashion

OFF Piotrkowska Center

OFF Piotrkowska Center, miejsce o kultowym już statusie na mapie Łodzi, wznosi się na nowy poziom doświadczeń. Tętniący życiem teren dawnej fabryki Ramischa zazieleni się i wzbogaci o nowe powierzchnie dedykowane branży fashion. Niebanalny budynek handlowo-biurowy Fern Office skusi najemców i ich klientów m.in. unikatowym pasażem mody oraz ogólnodostępnym rooftopem. Obiekt zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 CEE.

Dawniej: tkalnie, przędzalnie, magazyny. Dziś: bary i klubokawiarnie, restauracje z niebanalną kuchnią, sklepy koncepcyjne prowadzone przez unikatowe marki, butikowe biura oraz pracownie projektantów mody, designerów i architektów, a do tego kultowy klub muzyczny. OFF Piotrkowska Center w Łodzi, miejsce uznane przez czytelników magazynu National Geographic Traveler za jeden z 7 Nowych Cudów Polski, powraca do swoich XIX-wiecznych korzeni i jeszcze mocniej otwiera się na przemysł modowy.

High street znaczy emocje

Najnowszym etapem w rozwoju popularnego OFFa jest wielofunkcyjny budynek Fern Office, który uzupełni pierzeję zrewitalizowanych kamienic przy głównym deptaku miasta. Połączenie lokalizacji high street z jednym z najchętniej odwiedzanych adresów w mieście stanowi doskonałą propozycję dla firm z branży mody, designu, wyposażenia wnętrz czy health & beauty. W budynku mieścić się będzie ponad 3,6 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej, ulokowanej w podziemiu, na parterze oraz na pierwszym piętrze. Jak podkreślają zarządzający projektem, w Fern Office doskonale odnajdą się zarówno sklepy markowe, jak i projektanci chcący zaistnieć w szerszej świadomości klientów.

– Łódź zawsze żyła modą. Obok dawnej przędzalni i tkalni wyrobów bawełnianych powstaje więc miejsce skrojone pod udane zakupy – podkreśla Monika Hryniewicz, Head of Leasing w OPG Property Professionals. – Obiekt będzie mógł pomieścić zarówno flagowe sklepy czołowych marek odzieżowych, jak i salony lokalnych projektantów, którym zamierzamy udostępnić kameralną galerię z salonami. Niezależnie od modelu biznesowego, do dyspozycji najemców oddajemy przestrzeń budzącą prawdziwe emocje, i to pod jednym z najmodniejszych adresów w Łodzi – dodaje specjalistka odpowiedzialna za komercjalizację inwestycji.

Nowy poziom doświadczeń

Wyróżnikiem miejsca będzie wysoka brama wejściowa, która zachowa widok na znajdujące się w głębi działki pofabryczne zabudowania. W charakterystycznych dla OFFa kontenerach morskich znajdzie się miejsce na butiki, showroomy, pop-up store’y i pracownie projektantów. Kontenery, wraz z większymi lokalami handlowo-usługowymi zachęcającymi do zakupów z witryn zarówno od strony ulicy Piotrkowskiej, jak i przyszłego pasażu, utworzą w reprezentacyjnej części miasta prawdziwe zagłębie mody.

Inwestycja wyniesie reprezentacyjny fragment miasta na kompletnie nowy poziom, dosłownie i w przenośni. Na dachu budynku Fern Office powstanie bowiem pierwszy publiczny rooftop na ulicy Piotrkowskiej. Ogólnodostępna przestrzeń z otwartym do późnych godzin klubem muzycznym, restauracją, strefą relaksu z leżakami, kinem letnim i tarasem widokowym… Słowem: podniebny chillout w klimacie OFFa, w samym sercu Łodzi.

Miejsce dostępne dla każdego

Dzięki położeniu tuż przy skrzyżowaniu dwóch głównych ciągów komunikacyjnych Łodzi, do znajdujących się w budynku Fern Office sklepów klienci dojadą komfortowo zarówno komunikacją miejską (3 minuty spacerem od centrum przesiadkowego), jak i samochodem. Uzupełnieniem inwestycji będzie bowiem parking wielopoziomowy, który powstanie na terenie OFFa od ulicy Sienkiewicza.

Obiekt zaprojektowano z myślą o specyfice miejskiego życia oraz zróżnicowanych potrzebach użytkowników. 222 miejsca parkingowe dla gości i najemców, w tym dla osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży oraz rodzin z dziećmi – w połączeniu ze stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych czy systemem ułatwiającym znalezienie wolnego miejsca – sprawią, że zakupy na OFF Piotrkowska Center będą nie tylko udane, ale i wygodne.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl