Carrefour kontynuuje proces remodelingu centrów handlowych

Carrefour Polska, właściciel i zarządca centrów handlowych, kontynuuje przyjętą w 2014 roku strategię, w ramach której modernizuje obiekty ze swojego portfolio. Aktualnie, sieć zarządza ponad 20 centrami handlowymi rozmieszczonymi na powierzchni ponad 230 tys. GLA.

Modernizacjom towarzyszy proces rekomercjalizacji, mającej na celu dostosowanie oferty centrów handlowych do potrzeb lokalnej społeczności.

Carrefour jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 CEE.

Carrefour wzmacnia ofertę

Carrefour Polska konsekwentnie pracuje nad wzmacnianiem i rozwojem swojej oferty, zarówno poprzez stałą optymalizację należących i zarządzanych centrów handlowych, jak i dywersyfikację oraz dopasowywanie oferty do aktualnie panujących trendów. Efektem tych zmian jest stale utrzymujące się zainteresowanie najemców, a także stabilny footfall obiektów.

Wśród zremodelingowanych centrów handlowych jest m.in. Galeria AKS (Chorzów). Położona w doskonałej lokalizacji przy głównej trasie Katowice-Chorzów, w pobliżu jednego z największych osiedli Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku oraz Stadionu Śląskiego, w ramach przeprowadzonych w 2017 roku prac, zyskała ponad 2 700 mkw. dodatkowej powierzchni najmu. Nowy układ handlowy pozwolił na rozszerzenie oferty m.in. o fitness klub CityFit. W obiekcie zmodernizowano również pasaże, sufity, toalety, wymieniono elementy małej architektury oraz oświetlenie. Odnowiona została fasada budynku, portale wejściowe oraz odświeżone logo.

Sukces remodelingu

Galeria Zielone Wzgórze (Białystok) to kolejny przykład z sukcesem przeprowadzonej modernizacji. W wyniku zakończonych w 2017 roku prac, obiekt zyskał 2 500 mkw. dodatkowej powierzchni handlowej przeznaczonej na salę zabaw dla dzieci oraz fitness klub CityFit. Modernizacji poddane zostały również pasaże galerii oraz fasada. Dzięki dodatkowej ofercie obiekt zyskał także szersze grono klientów i jeszcze lepiej odpowiedział na ich oczekiwania.

Kolejny obiekt w portfolio Carrefour to Galeria Gryf (Szczecin) – on również został poddany szerokim pracom modernizacyjnym, zakończonym w 2018 roku. Efektem prac jest oddanie do dyspozycji klientów nowoczesnej, komfortowej i zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi trendami przestrzeni gastronomiczno-wypoczynkowej. Modernizacja objęła także pasaże galerii, zapewniając najwyższej jakości udogodnienia dla klientów. Odnowione zostały również portale wejściowe i fasada całego obiektu. Ponadto usprawniono wyjazd ze stacji benzynowej, zapewniając lepszy dojazd do galerii dla zmotoryzowanych klientów.

Galeria Kalisz, w wyniku remodelingu przeprowadzonego w 2017 r., zyskała odnowioną fasadę. Zmiany zaszły również w pasażach galerii – pojawiły się nowe elementy małej architektury, wymieniona została posadzka oraz oświetlenie. Galeria oraz park handlowy to popularna destynacja handlowa w mieście, wyróżniająca się m.in. szeroką ofertą elektroniki oraz wyposażenia wnętrz.

Natomiast Galeria Słowiańska, po udanym remodelingu w 2016 roku, znajduje się obecnie w końcowej fazie kolejnej rozbudowy. W ramach planowanych prac dobudowane zostanie dodatkowe 3 000 mkw. Zwiększy się także powierzchnia parkingu o 160 miejsc postojowych. W efekcie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na początek IV kwartału 2019 roku, obiekt zyska nowych najemców, którzy urozmaicą ofertę dla lokalnych klientów.

90 proc. obiektów po modernizacji

Remodelingom prowadzonym przez Carrefour Polska towarzyszy proces rekomercjalizacji – sieć podpisuje kolejne umowy najmu z dotychczasowymi partnerami takimi jak Rossmann, Pepco, Home & You, Hebe, a także pozyskuje nowych najemców do swojego portfolio. Znalazły się wśród nich m.in. Top Zoo, Action czy Carte d’Or. Rozszerzanie współpracy z najemcami to efekt rosnącej popularności, przewidywalności i stabilności obiektów należących do Carrefour w Polsce.

– Carrefour dysponuje ciekawym i zróżnicowanym portfolio centrów handlowych w całej Polsce, z ugruntowaną pozycją na lokalnych rynkach. Obecnie już ponad 90 proc. naszych obiektów przeszło kompleksowe modernizacje i jak pokazują nasze wskaźniki odwiedzalności, cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów – mówi Ewa Karska, Dyrektor Galerii Handlowych w Carrefour Polska. – Cieszymy się również, że kolejne marki dostrzegają potencjał naszych obiektów i decydują się na podpisanie z nami kolejnych umów najmu. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę handlową i usługową – dodaje Ewa Karska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl