Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Nietypowa atrakcja przyciąga klientów do Galerii Północnej

Galeria Północna wprowadziła kolejną nietypową atrakcję dla swoich klientów. Na pierwszym piętrze galerii powstała Motylarnia. Jest to pierwsze takie miejsce nie tylko w Warszawie, ale i na Mazowszu. Wyjątkowe gatunki motyli egzotycznych można oglądać już od połowy lipca.

Oferta rekreacyjna Galerii Północnej regularnie powiększa się o nowe atrakcje nawiązujące do natury i ekologii. W połowie lipca mieszkańcy warszawskiej Białołęki zyskali kolejną propozycje spędzenia wolnego czasu w postaci Motylarni. Na pierwszym piętrze galerii klienci mogą podziwiać wyjątkowe gatunki motyli egzotycznych z różnych zakątków świata, głównie z Ameryki Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, a także z Australii czy Afryki.

Wyróżniają się one wyjątkowymi barwami oraz niespotykanym rozmiarem – rozpiętość skrzydeł niektórych owadów osiąga nawet do 20 cm! W pomieszczeniu zainstalowany jest również specjalny inkubator, w którym, można obserwować cały proces rozwoju owada, czyli moment, gdy z poczwarki staje się kolorowym motylem. Wśród wielu gatunków odwiedzający Motylarnię mogą zobaczyć: Idea leuconoe, Kallima inachus, Morpho peleides, Caligo Memnon, Caligo eurilochus, Siproeta stelenes, Papilio lowi, Papilio Memnon, Eryphanis polyxena i Papilio rumanzovia.

Atrakcja przyciąga klientów

– Galeria Północna należy do najchętniej wybieranych centrów handlowych przez rodziny z dziećmi, dlatego dokładamy wszelkich starań, by dopasować ofertę handlową i rekreacyjną do tej grupy klientów. Zainteresowanie otwartą w połowie lipca Motylarnią jest ogromne. To bez wątpienia dowód na to, że ta atrakcja spełniła oczekiwania naszych klientów, którzy – by zobaczyć te niezwykłe owady – przyjeżdżają nawet z najdalszych dzielnic Warszawy– powiedziała Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej.

W Motylarni panuje specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia. W pomieszczeniu znajduje się również najbardziej zbliżona do naturalnego środowiska motyli roślinność, m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza. Motylarnia jest czynna w godzinach otwarcia galerii. Dzieci o wzroście nieprzekraczającym 100 cm mogą wejść do niej za darmo, dla pozostałych osób wstęp jest płatny. Bilet ulgowy kosztuje 2 zł, bilet normalny 5 zł.

Właścicielem obiektu jest firma GTC S.A., wystawca Shopping Center Forum 2019 CEE.