Koszalin Power Center – nowy projekt w portfolio Acteeum

Koszalin Power Center, Acteeum

Acteeum Group, realizująca całościowy proces inwestycyjny i deweloperski obiektów handlowych na terenie całej Polski, po otwartych w ostatnich latach centrach handlowych w Krośnie, Tomaszowie Mazowieckim, Wołominie, Stalowej Woli czy Elblągu, oraz realizowanych aktualnie projektach w Chełmie i Andrychowie, wzbogaca swoje portfolio o nowy projekt, tym razem w Koszalinie. Wszystkie obiekty zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2019 CEE.

Koszalin Power Center będzie częścią pierwszego i jednocześnie największego tego typu kompleksu handlowego w regionie, o łącznej powierzchni ponad 37 tys. mkw. GLA, położonego na działce o powierzchni 11 ha, który realizowany jest wspólnie z Leroy Merlin. W jego ofercie znajdą się między innymi hipermarket budowlany Leroy Merlin, wielkopowierzchniowy sklep meblowy Agata Meble, duży operator spożywczy, znane sklepy modowe, popularne sieci dyskontowe oraz amerykańska sieć gastronomiczna z lokalem typu drive-thru.

Szybkie i wygodne zakupy zapewni doskonała lokalizacja. Centrum powstanie bezpośrednio przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako popularne wśród mieszkańców arterie komunikacyjne.

268 tys. mieszkańców miasta i regionu będzie mogło dotrzeć do centrum w czasie do 30 min jazdy samochodem.

Koszalin Power Center otworzy nowe możliwości zakupowe i uzupełni ofertę znajdujących się w mieście obiektów handlowych. Obiekt przyciągnie klientów nie tylko lokalizacją, ale także konceptem, który zapewni iż w jednym miejscu można będzie zrobić zakupy z różnych kategorii. Bezpośredni dostęp z parkingu do każdego sklepu, zapewni łatwe i komfortowe zakupy w znacznie krótszym czasie niż w ma to miejsce w innych galeriach.

Do najemców, którzy zdecydowali się na otworzenie swoich sklepów w koszalińskim centrum przemawiają doskonała lokalizacja, kompleksowa oferta, komfort zakupów oraz znacznie niższe koszty funkcjonowania niż w typowej galerii. W centrum znajdą się popularne marki, których obecnie brakuje w okolicy.

Otwarcie koszalińskiego projektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

– Jesteśmy przekonani że dzięki doskonałej lokalizacji Power Center, różnorodnemu i optymalnie skomponowanemu mixowi najemców oraz wzorowym relacjom z lokalną społecznością, nasz nowy koszaliński projekt okaże się sukcesem zarówno z perspektywy inwestycyjnej, ze strony najemców oraz klientów. Nasze przekonanie ugruntowuje fakt, że już teraz, na ponad półtora roku przed otwarciem, mamy potwierdzoną listę najemców, którzy otworzą swoje sklepy w naszym projekcie – wyjaśnia Mariusz Kowalczyk Leasing Director w Acteeum Central Europe

Koszalin Power Center

Koszalin Power Center, na łącznej powierzchni 37 tys. mkw. GLA zaoferuje 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku oraz supermarket o powierzchni 2,2 tys. mkw., market budowlany o powierzchni 10,6 tys. mkw.  salon meblowy o powierzchni 10,5 tys. mkw. a także ofertę gastronomiczną, włącznie z restauracją typu drive-thru. Obiekt zapewni klientom ok. 1,1 tys. miejsc parkingowych.

Działka, na której powstanie koszalińskie Power Center zlokalizowana jest obok przecięcia ulicy Władysława IV z budowaną właśnie trasą S6 (Szczecin-Gdańsk), w miejscu, które niebawem stanie się głównym węzłem komunikacyjnym Koszalina i regionu. Swym zasięgiem Power Center obejmie ponad 269 tys. mieszkańców regionu oraz ruch tranzytowy odbywający się trasą S6.

Acteeum Group

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl