Nowy inwestor w Color Park w Nowym Targu. Otwarcie obiektu już w IV kwartale 2020 r.

Sukcesem zakończył się proces pozyskania inwestora Galerii Color Park w Nowym Targu – największego na Podhalu, regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego. Nowym inwestorem został Artur Kawa – twórca grupy Emperia i sieci Stokrotka.

Za koncepcję komercyjną obiektu i jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska, która jest wystawcą Shopping Center Forum 2019 CEE. Projekt Galerii Color Park w Nowym Targu zostanie zaprezentowany podczas SCF.

Finansowanie projektu zapewnił Harvent – grupa inwestycyjna założona przez Artura Kawę i Dariusza Kalinowskiego inwestująca środki własne założycieli i ich rodzin. Harvent specjalizuje się w obszarze inwestycji nieruchomościowych o charakterze komercyjnym i mieszkaniowym.

Harvent Capital nowym inwestorem

Artur Kawa to doświadczony przedsiębiorca, menadżer i inwestor. Wraz ze wspólnikami założył jedną z największych grup handlowych w Polsce, której był prezesem przez ponad 20 lat. W okresie tym z małej lokalnej hurtowni artykułów spożywczych stworzył nowoczesną grupę handlową o obrotach przekraczających 6 mld zł i wartości rynkowej prawie 2,5 mld zł. Emperia Holding była spółką publiczną notowaną na GPW w Warszawie i to co ją charakteryzowało to połączenie wysokich standardów etycznych oraz pełnej transparentności prowadzonych działań z dbałością o interes akcjonariuszy oraz partnerów biznesowych i pracowników. Za swoje etyczne podejście do biznesu była wielokrotnie nagradzana przez inwestorów oraz kontrahentów.

Dariusz Kalinowski był z Emperią Holding związany przez 17 lat. Dołączył do grupy kapitałowej jako dyrektor finansowy, a po przejściu Artura Kawy do Rady nadzorczej został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu, które pełnił od 2012 do 2018 roku. Wcześniej Dariusz Kalinowski pracował w międzynarodowym koncernie produkcyjnym i sektorze bankowym, w którym specjalizował się w project finance.

Harvent Capital w swojej strategii inwestycyjnej, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w obszarze galerii handlowych, koncentruje się jedynie na projektach najwyższej jakości, które zarówno dziś jak i w przyszłości będą atrakcyjnymi obiektami handlowymi. Oznacza to, że kluczową kwestią w doborze inwestycji jest silna pozycja strategiczna danego obiektu oraz możliwość spełnienia oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów.

Do pełnienia funkcji Nadzoru Inwestorskiego w centrum handlowo-rozrywkowym Color Park wybrana została firma Mayland Real Estate, deweloper nieruchomości komercyjnych, posiadający bogate doświadczenie w projektowaniu i realizacji centrów handlowych (m.in. krakowskiej Serenady, gdyńskiej Riviery czy opolskiej Karolinki).

Trwa budowa Color Park

Ponad 30 proc. prac budowlanych zostało już wykonanych w I etapie budowy. Aktualnie dobiega końca przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca, który w najbliższych tygodniach rozpocznie realizację pozostałej części inwestycji. Obiekt powstaje bezpośrednio przy nowo wybudowanym rondzie na „Zakopiance”. Doskonała lokalizacja zagwarantuje bardzo dużą frekwencję klientów zarówno z Nowego Targu, Słowacji jak i z oddalonego o zaledwie 14 km Zakopanego, ugruntowując pozycję Nowego Targu jako stolicy handlowej Podhala.

Za koncepcję komercyjną obiektu i jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska. Powierzchnia najmu obiektu to około 28 tys. mkw., w tym multipleks kinowy, supermarket spożywczy oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek.

Komercjalizacja na poziomie 90 proc.

Komercjalizacja obiektu już na tym etapie realizacji osiągnęła poziom blisko 90 proc. powierzchni najmu. Wśród głównych najemców obiektu znajdą się najważniejsze marki modowe – Reserved, H&M, Deichmann, Sinsay, Mohito, Cropp, House, Diverse i wiele innych. Ponadto, swoje duże salony w najnowszych konceptach otworzą m.in. takie sieci jak: Martes Sport, Media Expert, Pepco, Rossmann, Smyk czy Empik. Obiekt posiadać będzie jedyny w regionie multipleks kinowy – Multikino. Wielką atrakcją będzie także wyjątkowy, interaktywny plac zabaw dla dzieci i młodzieży o powierzchni ponad 1 tys. mkw. Do dużego potencjału regionu dostosowana została również bogata oferta gastronomiczna – w Color Parku znajdzie się 10 punktów kawiarnianych i restauracyjnych. Dodatkowo ofertę Color Park Nowy Targ uzupełni kilkanaście punktów usługowych oraz salony i stoiska przewidziane dla lokalnych kupców.

Otwarcie tego wyczekiwanego zarówno przez klientów, jak i najemców, największego na Podhalu centrum handlowo-rozrywkowego zaplanowane zostało na IV kwartał 2020 roku.

Mallson Polska wystawcą jesiennej edycji SCF 2019

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży.

Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.