We Wrocławiu powstanie nowy obiekt handlowy – Centrum Stabłowicka

Trwają przygotowania do realizacji nowego projektu obiektu handlowego we Wrocławiu –  Centrum Stabłowicka. To nowoczesny, kompleks handlowo-usługowy, który powstanie w północno-zachodniej części miasta przy ulicy Stabłowickiej. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na koniec 2020 r.

Za koncepcję komercyjną obiektu i jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska, która jest wystawcą Shopping Center Forum 2019 CEE.

Na powierzchni ok 10 tys. mkw. GLA znajdzie się market spożywczy znanej sieci dyskontowej oraz ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Planowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową tej dzielnicy o znane i popularne sieciowe marki branż: modowej, rtv-agd, drogeryjnej, usługowej, wyposażenia wnętrz i innych. W obiekcie ma również pojawić się klub fitness oraz różnorodna oferta gastronomiczna. Na terenie Centrum Stabłowice uruchomione będą też obiekty kulturalne i oświatowe w tym przedszkole, żłobek i szkoła na kilkaset dzieci. Przy obiekcie powstanie duża ilość wygodnych miejsc postojowych dla samochodów oraz rowerów. Unikalny klimat miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu zapewni także wyjątkowa architektura – bazująca na ceglanych budynkach starej fabryki, na której powstaje Centrum Stabłowicka.

Dogodna lokalizacja

W pobliżu nieruchomości przebiegają strategiczne dla miasta i pobliskich miejscowości trasy komunikacyjne, takie jak: droga krajowa 94 (Wrocław – Środa Śląska) oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia. W bliskiej odległości od inwestycji znajduje się generujące spory ruch – dworzec kolejowy Pracze Odrzańskie oraz autobusowe trasy komunikacyjne łączące inwestycję z pobliskimi osiedlami.

W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości usytuowany jest Ośrodek Zdrowia Stabłowice. Dodatkowo na terenie dzielnicy znajduje się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Jest to najnowocześniejszy  szpital we Wrocławiu o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

Stabłowice są jednym z najprężniej rozbudowujących się części Wrocławia. Nowi mieszkańcy okolicznych osiedli to przede wszystkim młode rodziny z dziećmi oraz młodzież w wieku szkolnym. Nieruchomość, na której planowana jest inwestycja, otoczona jest terenami, na których powstają liczne nowe inwestycje mieszkaniowe.

Według danych statystycznych liczba osób zamieszkujących same Stabłowice to ponad 17 tys. osób (zagęszczenie: ok. 2200 osób na 1 km2 powierzchni). Osoby w wieku produkcyjnym stanowią ponad 60 proc. populacji osiedla. Biorąc pod uwagę ilość rozpoczętych i planowanych inwestycji mieszkaniowych w przeciągu kilku najbliższych lat prognozuje się wysoki wzrost ilości mieszkańców dzielnicy Stabłowice do ponad 30 tys. mieszkańców a już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka około 55 tys. mieszkańców.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem odpowiada Mallson

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych  o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw, a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl