Go Sport będzie miał nowego właściciela

Go Sport – jeden z największych graczy „one-stop shop” w Polsce – zmienia właściciela. Spółka Rallye, do której należą sklepy tej sieci rozpoczęła wyłączne negocjacje z zarejestrowaną w Singapurze spółką Sportmaster.

Grupa GO Sport potwierdziła, że ​​podjęła wyłączne negocjacje ze Sportmasterem w sprawie sprzedaży swojej spółki zależnej GO Sport Poland. Przedsiębiorstwo GO Sport Polska obecne na polskim rynku od 1999 r. aktualnie posiada 33 sklepy stacjonarne. Celem tej zmiany jest ponowne skoncentrowanie zintegrowanych działań Grupy GO Sport na rynku francuskim. Wpływy zostaną przeznaczone na dalsze przekształcenia GO Sport, które rozpoczęły się już na początku tego roku.

Ostateczne decyzje podlegają konsultacjom z przedstawicielami pracowników oraz wymagają uzyskania zgody właściwych organów antymonopolowych.

Sportmaster to międzynarodowy, multibrandowy sprzedawca detaliczny oferujący produkty sportowe i outdoorowe (odzież, obuwie i sprzęt) o wiodącej pozycji na większości rynków na których działa. Dziś Sportmaster obsługuje ponad 520 sklepów na Białorusi, w Chinach, Kazachstanie, Rosji i na Ukrainie, a ich zasięg obejmuje ponad 230 miast.

33 sklepy w Polsce

Go Sport to jeden z największych graczy „one-stop shop” w Polsce, z asortymentem sportowym w niemal wszystkich popularnych kategoriach związanych z aktywnością fizyczną. Oferuje produkty dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i stopnia zaawansowania umiejętności w danej dziedzinie.

Go Sport w Polsce zadebiutował w 1999 roku i obecnie obejmuje sieć sprzedaży 33 sklepów zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i Szczecinie.

Francuska grupa kapitałowa Go Sport to ponad 500 sklepów sportowych, zlokalizowanych w pięciu krajach (Francja, Belgia, Polska, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie). Go Sport oferuje odzież, obuwie oraz sprzęt sportowy spośród niemal wszystkich dyscyplin. Oferta sieci jest połączeniem marek międzynarodowych z markami własnymi tj. Athlitech, Wanabee, Soft oraz Up 2 Glide. Ponadto Go Sport współpracuje m.in. z Nike, Adidas, Reebok, New Balance, The North Face, Uvex, Atomic, Quicksilver, Under Armour, Salomon.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl