Eobuwie.pl chce przejąć Rage Age

Trwa finalizacja przejęcia marki Rage Age po upadłym Próchniku przez sieć eobuwie.pl. – W przypadku zawarcia porozumienia współpraca obejmie nie tylko segment obuwia, ale również odzieży, jako że spółka dynamicznie rozwija platformę sprzedaży mody premium, Modivo, od marca br. uruchomioną już na 7 europejskich rynkach – potwierdzają w rozmowie z Retailnet.pl przedstawiciele Grupy eobuwie.pl.

Należąca do Grupy CCC sieć eobuwie.pl rozwija portfolio swoich marek, na celowniku sieci jest marka Rage Age z segmentu luxury. Według ekspertów jest to realizacja strategii poszerzania produktu i oferty przez eobuwie.pl.  – Jeśli porozumienie dojdzie do skutku, Grupa eobuwie.pl zachowa dobrze znaną najwyższą jakość produktów marki Rage Age i licującą z siłą marki troskę o detale i materiały – informuje redakcję Grupa. Transakcja sprzedaży marki ma zostać sfinalizowana w ciągu miesiąca.

Po ogłoszeniu upadłości Próchnika, propozycję zakupu marki Rage Age otrzymały VRG oraz Lancerto. Obie marki odrzuciły ją.

Upadek Próchnika

Przypomnijmy, że 26 lipca 2018 roku syndyk otrzymał prawomocne postanowienie Sądu o ogłoszeniu upadłości spółki Próchnik. Postanowienie zostało wydane w dniu 5 czerwca 2018 roku, a uprawomocniło się w dniu 17 lipca 2018 roku. To był ostateczny koniec jednej z najbardziej znanych polskich marek modowych, a zarazem najstarszej spółki notowanej na GPW.

Próchnik S.A. był jedyną spółką nieprzerwanie notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od momentu jej powstania, czyli od 16 kwietnia 1991 roku. Spółka prowadziła działalność na terytorium Polski oraz poza granicami kraju. Próchnik S.A. zajmował się projektowaniem, produkcją i sprzedażą detaliczną odzieży zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Najważniejszą część asortymentu stanowiła formalna i nieformalna kolekcja mody męskiej pod markami własnymi Adam Feliks Próchnik oraz Rage Age by Czapul.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl