Amazon wzmacnia obecność w Polsce

amazon-sprzedaz-ratalna-1

Firma Panattoni Europe zakończyła budowę kolejnego obiektu dla firmy Amazon o powierzchni ponad 60 tys. mkw. Centrum logistyki w Bolesławcu na Dolnym Śląsku będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców firmy, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon.

Inwestycja powstała zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM i jest już siódmą wspólną realizacja obu firm – w ciągu pięciu lat deweloper dostarczył aż 745 tys. mkw. na potrzeby tego największego na świecie sklepu internetowego.

– Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4 000 stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie – powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na terenie Europy kontynentalnej.

Inwestycje odpowiedzią na rozwój rynku e-commerce

Powstały dla firmy Amazon obiekt w Okmianach koło Bolesławca jest już siódmą wspólną realizacją obu firm. Deweloper dostarczył dla lidera branży e-commerce łącznie 745 tys. mkw. powierzchni – finalizując obiekty w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Sosnowcu, Bolesławcu oraz w Pradze w Czechach. Panattoni Europe realizuje także inwestycję w Pawlikowicach, gdzie stanie centrum logistyki e-commerce o łącznej powierzchni ponad 45 tys. mkw. Kolejna udana finalizacja inwestycji dla firmy Amazon potwierdza jak ważnym dla Panattoni obszarem działań jest rynek e-commerce.

– Panattoni Europe zwiększa liczbę realizacji e-commerce, ponieważ jest świadoma jego błyskawicznego rozwoju. W Polsce, w latach 2018-2022 jego wartość wzrośnie o ponad 20 mld złotych. Nie dziwi więc, że aż 30 procent powierzchni wybudowanej przez Panattoni każdego roku to powierzchnia przeznaczona do obsługi sprzedaży internetowej – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl