Nie będzie dużej galerii handlowej na warszawskich Kabatach

Zapowiadana od 2012 roku inwestycja na warszawskich Kabatach ostatecznie pozostanie tylko w planach. Tesco ostatecznie zrezygnowało z budowy Galerii Kabaty i, jak donosi portal Haloursynow.pl, sprzedało ten grunt firmie Echo Investment.

Zamiast planowanej galerii handlowej, na Kabatach powstać ma kompleks mieszkaniowo-handlowy. Część handlowa ma być znacznie mniejsza, niż pierwotnie planowano. Budowa ma się rozpocząć za ok. 3 lata. Do tego czasu Tesco nadal będzie prowadziło w tym miejscu swój hipermarket.

Galeria Kabaty budziła kontrowersje

Projekt Galerii Kabaty od początku rodził duże kontrowersje. Już w połowie 2017 roku radni Ursynowa zaapelowali do władz miasta o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Kabatach. To w tym miejscu, po rozbudowie Tesco, miało powstać centrum handlowe Kabaty o powierzchni handlowej wynoszącej ok. 45 tys. mkw. Radni Ursynowa chcieli zapobiec budowie galerii handlowej, która wielkością będzie zbliżona do Galerii Mokotów. Umożliwić miała to zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla Ursynowa Południowego i Kabat, który został uchwalony w 2008 roku.

Inwestycja Tesco nie dojdzie do skutku

Inwestycja zapowiadana była od 2012 roku. Centrum Handlowe Kabaty miało powstać przy al. KEN i ul. Wąwozowej – w miejscu, gdzie obecnie funkcjonuje Tesco o pow. 17 tys. mkw. Sklep działa tu od 1999 roku – początkowo funkcjonując pod szyldem sieci Hit. W obiekcie planowano ponad 100 sklepów i restauracji oraz dwukondygnacyjny parking podziemny.

Tesco funkcjonuje w Polsce od 1995 r. Ostatnio firma boryka się ze sporymi problemami na naszym rynku. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z polskiego rynku zniknęło już ponad 60 sklepy Tesco w różnych formatach. Tylko w I kwartale 2019 roku sieć zlikwidowała 32 markety. Dodatkowo Tesco podjęło decyzję o zamknięciu jednego ze swoich centrów dystrybucji. Chodzi o magazyn w Komornikach k. Poznania. Tesco posiada w naszym kraju jeszcze dwa centra dystrybucji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl