Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Największa operacja logistyczna Answear.com

Jedna noc, dwa miliony produktów, 50 tirów i 285 osób. Takimi liczbami może pochwalić się sklep Answear.com, który w dziewięć godzin przeniósł cały magazyn produktów wysyłanych do siedmiu rynków bez zatrzymania wysyłki towaru.  Od dziś nowa, większa powierzchnia magazynowa mieszcząca się w Kokotowie k. Krakowa pozwoli na jeszcze lepsze zarządzanie towarem i szybszą wysyłkę.

W jedną noc, z 19 na 20 lipca 2019 r. odbyła się jedna z prawdopodobnie największych akcji logistycznych w Polsce – przeprowadzka magazynu sklepu Answear.com z dotychczasowej lokalizacji w Skawinie do nowego centrum magazynowego mieszczącego się w Kokotowie. Podczas jednej nocy 50 tirów wykonało 150 kursów pomiędzy obydwoma magazynami, aby sprawnie przewieźć 4,5 tys. palet z ponad 2 milionami produktów. Tak skomplikowany proces logistyczny poprzedzony był wielomiesięcznymi przygotowaniami, a w kulminacyjnym momencie przeprowadzki pracowników magazynu Answear.com wsparły dodatkowe siły z biura sklepu. Przenosiny magazynu do nowej lokalizacji odbyły się bez uszczerbku obsługi płynności zamówień na każdym z 7 rynków, na których działa Answear.com. Nowa przestrzeń magazynowa została przygotowana do przyjęcia kolejnych zwiększonych dostaw obsługujących nowe rynki, które marka planuje otworzyć już w najbliższym czasie.

Nowy magazyn Answear.com ma 40 tys. mkw.

Nowy magazyn zlokalizowany w podkrakowskim Kokotowie o powierzchni 40 tys. mkw. pozwoli na sprawną obsługę wszystkich rynków, w tym zagranicznych. Innowacyjne rozwiązania technologiczne i wprowadzenie zaawansowanej automatyki magazynowej zwiększą wydajność i szybkość pakowania zamówień. Dzięki temu produkty będą mogły docierać do klientów Answear.com jeszcze szybciej, co podniesie poziom zadowolenia naszych klientów i zachęci nowe osoby do skorzystanie z bogatej oferty sklepu.

Answear.com powstał w grudniu 2010 roku, a pełną parą ruszył w lutym 2011 roku. Mnóstwo sukcesów na polskim rynku (mierzonych stale rosnącą liczbą zadowolonych klientów oraz branżowych nagród) przyczyniło się do powstania marki własnej. Answear to wyjątkowe kolekcje ubrań dla tych, które chcą wyglądać modnie i stylowo w każdej sytuacji. To również odpowiedź na potrzeby współczesnego klienta, który śledzi bieżące trendy i uwielbia eksperymentować z modą.