Muzeum w Galerii Klif Gdynia

Muzeum Miasta Gdyni i Galeria Klif podpisały umowę o współpracy partnerskiej. Po kilku projektach przeprowadzonych wspólnie oba podmioty zdecydowały się sformalizować swoją relację aż do czerwca 2021 roku.

Muzeum i Klif przeprowadzały już wspólne działania. Trzy razem zorganizowane wystawy, okazały się dużym sukcesem. MMG dysponuje archiwalnymi zdjęciami, które, przeniesione na duży format, można oglądać we wnętrzach Galerii Klif. Wernisażom towarzyszy kuratorskie oprowadzanie.

– Nasza współpraca rozwija się już od wielu miesięcy i jest bardzo owocna. Widzimy, jak dużym zainteresowaniem cieszą się wystawione ekspozycje – mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. – Gdyński Klif zawsze był mocno osadzony w lokalnym środowisku. Teraz podkreślamy to jeszcze bardziej eksplorując historie z czasu, gdy Gdynia była jeszcze bardzo młoda.

W ramach umowy podpisanej 1 lipca br. osoby odwiedzające gdyński Klif m.in. będą miały dostęp do aktualnych materiałów informacyjnych przygotowywanych przez MMG. Pracownicy muzeum będą również wspierali wydarzenia organizowane przez galerię swoją wiedzą merytoryczną podczas przeprowadzanych na miejscu wykładów.

– Współczesne muzea towarzyszą swym odbiorcom nie tylko od święta ale i na co dzień. Staramy się więc być częścią życia gdynian i turystów – mówi dr hab. Jacek Friedrich, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni. – Obecność muzeum w Galerii Klif ma temu służyć. Sądzę, że czeka nas jeszcze wiele ciekawych wspólnych projektów.

Galeria Klif w Gdyni działa od 1996 roku. Klif oferuje swoim klientom ponad 130 sklepów. W Galerii Klif dostępne są wyjątkowe marki, często jedyne w Trójmieście. Ekskluzywne butiki i marki znanych projektantów, m.in. Bizuu, Charme, COS, Emanuel Berg, La Mania, Lidia Kalita, Robert Kupisz Liu Jo, Marciano Guess, Patrizia Pepe, Petit Bateau, Pinko, Stefanel, Tommy Hilfiger czy Superdry wraz z popularnymi markami sieciowymi tworzą szeroką ofertę, która zaspokoi szerokie gusta klientów. Do ich dyspozycji jest także strefa food court, Kraina Treflików – miejsce z warsztatami i zajęciami dla dzieci, a także punkty usługowe, drogerie i perfumerie, m.in. Douglas, Rossmann, Sephora i Super-Pharm.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl