MAX Premium Burgers otwiera pierwszą restaurację w Poznaniu

14 sierpnia br. poznaniacy będą mogli zasmakować szwedzkich burgerów. Tego dnia przy ulicy Hetmańskiej 82a otworzy się pierwsza w Poznaniu restauracja MAX Premium Burgers.

Szwedzka sieć MAX Premium Burgers kontynuuje zapowiedzianą ekspansję w Polsce. Do portfolio lokalizacji w naszym kraju dołączy lokal w Poznaniu, który pierwszych klientów przywita 14 sierpnia.

Sieć pod nowe lokale poszukuje przede wszystkim lokalizacji z możliwością stworzenia restauracji typu drive in, a także dobrze zlokalizowanych lokali w centrach miast. – Nie wykluczamy również otwierania restauracji w centrach handlowych, ale obecność w tradycyjnym food-courcie nas nie interesuje. Mamy wypracowany spójny koncept i design naszych restauracji, to jeden z elementów wyróżniających nas na tle konkurencji. Nie chcemy z tego rezygnować nawet kosztem wolniejszego rozwoju – mówi Richard Bergfors, prezes MAX Premium Burgers.

Szwedzka sieć

MAX Premium Burgers to najstarsza szwedzka sieć restauracji serwująca burgery. Firma powstała w 1968 r. i do dzisiaj pozostaje własnością założyciela marki i jego rodziny. Ambicją MAX jest stać się najlepszą na świecie siecią restauracji serwującą burgery. MAX był wielokrotnie doceniany w konsumenckich plebiscytach w kategorii „satysfakcja klienta” oraz „ulubione burgery”. W 2017 roku MAX zwyciężył w ślepym teście smaku przeprowadzonym we Wrocławiu przez niezależną agencję badawczą Kantar Millward Brown. Z badania wynika, że smak flagowego burgera Frisco wybiera aż 59 proc. respondentów, tym samym firma pokonała dwa burgery serwowane przez międzynarodowe sieci: Big Mac z McDonald’s oraz Whopper z Burger King.

Obecnie sieć zatrudnia ok. 6 tys. pracowników w 130 restauracjach na terenie Szwecji, Norwegii, Danii, Polski i Egiptu. Kolejne lokale zostaną otwarte w Skandynawii oraz na nowych rynkach, w Polsce i na Bliskim Wschodzie. Całkowity obrót roczny firmy w 2017 r. wyniósł 328 milionów euro.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl