Empik rozwija sieć salonów w Vendo Parkach Trei

Vendo Park Pułtusk, Trei

Sieć Empik wynajęła 147 mkw. w Vendo Parku w Pułtusku, którego otwarcie zaplanowane jest na 22 sierpnia 2019 r. Kolejny salon o powierzchni 155 mkw. powstanie w Vendo Parku w Jaworze. Trei zapowiada budowę obiektu jeszcze w tym roku. Tym samym oferta Empiku, obejmująca między innymi książki, płyty, filmy, prasę, artykuły papiernicze i bilety, dotrze do kolejnych mniejszych miast. Trei jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE.

– Empik, podobnie jak Trei bardzo dobrze ocenił potencjał Pułtuska i Jawora. Rozwijając portfel parków handlowych, koncentrujemy się w szczególności na mniejszych miejscowościach, gdzie wciąż widzimy olbrzymi potencjał do wzbogacenia oferty handlowej. Zależy nam, aby Vendo Parki reprezentowały szeroki wachlarz najemców i pozwalały zaspokoić zróżnicowane potrzeby zakupowe mieszkańców. Empik z kolei intensywnie rozwija swoją sieć i sukcesywnie zwiększa liczbę sklepów. Wspólnie mamy szansę zmieniać krajobraz handlowy mniejszych miast i zagwarantować ich mieszkańcom dostęp do nowej kategorii produktów – mówi Olga Czyblis, Senior Lease Manager w Trei Real Estate Poland

Strategia Empiku na najbliższe cztery lata zakłada rozbudowę sieci do 370 salonów sprzedaży w Polsce, w tym około 60 sklepów planowane jest właśnie w nowym, pomniejszonym formacie.

– W 2018 r. zadebiutowaliśmy z zupełnie nowym formatem salonów dedykowanym miejscowościom do 25 tys. mieszkańców. To sklepy o powierzchni od 120 mkw. do 150 mkw. – dla porównania typowy salon ma powierzchnię minimum 200 mkw. Wystrój nie różni się od standardowego formatu,  a asortyment na poziomie kategorii odzwierciedla ofertę większych salonów. Klienci odnajdą tu wszystkie topowe pozycje i nowości, dzięki czemu będą na bieżąco z trendami. Oferta naszych salonów ułatwia klientom rozwój swoich zainteresowań oraz zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu – mówi Cezary Kupiec, Dyrektor Operacyjny Empik.

Nowe możliwości rozwoju

Coraz więcej marek z różnych branż (na przykład tekstylnej – Sinsay czy Smyk) dywersyfikuje swoją politykę lokalową i przekierowuje działalność z dużych, śródmiejskich galerii w kierunku parków handlowych, co jest związane ze zmianami, które aktualnie dzieją się na rynku nieruchomości handlowych.

– Śmiało można powiedzieć, że w sektorze dużych centów handlowych zlokalizowanych w wielkich aglomeracjach zrobiło się już tłocznie. Stąd też naturalnym krokiem podejmowanym przez deweloperów i najemców jest poszukiwanie nowych możliwości rozwoju, a te niosą za sobą niedostrzegane dotąd formaty, takie jak parki i ulice handlowe – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający w Trei Real Estate Poland

Vendo Park w Pułtusku jest już prawie gotowy. W budynku trwają ostatnie prace aranżacyjne w lokalach najemców. Wraz z Vendo Parkiem do Pułtuska wejdą nowe marki. Swoje pierwsze sklepy w tym mieście otworzą znane sieci, takie jak Martes Sport, KiK, Hebe i Dealz. W gronie najemców, oprócz sieci Empik, znajdują się również Media Expert, CCC i Kakadu. Inwestycja dostarczy 4,1 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej oraz 103 miejsca parkingowe. Park handlowy powstaje w miejscu, gdzie dawnej mieścił się dworzec PKS. W ramach prowadzonych prac inwestor przeprowadził renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponował w mury parku handlowego oraz odrestaurował zegar dworcowy.

Vendo Park w Jaworze dostarczy na rynek łącznie 6,8 tys. mkw. powierzchni handlowej. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, natomiast zainteresowanie najemców jest ogromne, obiekt jest już skomercjalizowany w 80 proc. Swoje sklepu otworzą tutaj m.in. Biedronka, KiK, Empik, Hebe, Action, Martes Sport, Pepco i Media Expert.

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei obejmuje również nieruchomości mieszkaniowe w USA i Europie, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl