Spar Polska: silny wzrost pokazuje siłę konceptu

Spar w Rzeszowie

Sieć Spar Polska raportuje wzrost w pierwszej połowie roku o 5,56 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r., pomimo zawirowań wokół marki.

Warto zwrócić uwagę, że sieć odnotowała wzrost o 5,56 proc. LfL mimo jedynie jednej handlowej niedzieli w miesiącu w porównaniu z dwoma niedzielami, podczas których obowiązywał zakaz handlu w analogicznym okresie 2018 r. Silny wzrost pokazuje siłę konceptu Spar Polska wspierającego lokalnych producentów i dostawców, przedsiębiorczość lokalnych właścicieli sklepów skupionych w systemie franczyzowym oraz skuteczność, pomimo okresowych trudności, przestawienia się sieci na większe niż w przeszłości korzystanie z wyselekcjonowanych partnerów hurtowych, zapewniających dostawy dla sklepów do czasu pozyskania inwestora – komentuje sieć.

Realizacja planu

Pomimo trwającego w tle sporu dotycząćego licencji Spar na polskim rynku (w którym polska spółka stoi na stanowisku, iż próba odebrania licencji nie miała podstaw i działania w celu przejęcia sklepów sieci stanowiły czyn nieuczciwej konkurencji – przyp. redakcyjny), Spar Polska kontynuował otwarcia nowych sklepów: 2 w Krakowie, Janowie Lubelskim czy Ciągowicach. Jeden ze sklepów w Rzeszowie został powiększony i przeniesiony do nowego obiektu. Firma realizowała także działania w celu dodatkowego wsparcia sprzedaży targetujące konsumentów, organizując m.in. kolejny program znaczkowy z rabatami, loterię czy oferując sklepom  nowy program lojalnościowy dla klientów z nagrodami w postaci bonów do placówek sieci. Sklepy Spar zyskały także ponownie uznanie wśród branżowych ekspertów (sklep Spar w Rzuchowej, Eurospar z Cieszyna). Kolejny sklep w sieci Spar Polska zostanie otwarty z końcem sierpnia w Chochołowie.

Spar Polska jest obecny na polskim rynku od 1996 roku. Sieć sklepów Spar jest jedną z niewielu sieci handlowych działających na terenie Polski, która w 100 proc. opiera się na polskim kapitale. Ponadto Spar Polska zrzesza polskich przedsiębiorców i promuje lokalnych producentów żywności, integrując tym samym rodzimy handel tradycyjny. Spar Polska jest dowodem na to, że sprawdzone standardy z zagranicy w połączeniu z polskim finansowaniem mogą zaowocować odnoszącą sukcesy i dynamicznie rozwijającą się siecią.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl