Galaxy w Szczecinie zyska nową przestrzeń gastronomiczną. Ruszają prace remontowe

Przestrzeń gastronomiczna Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy w Szczecinie diametralnie się zmieni. 26 sierpnia rozpocznie się remont strefy food court centrum, którego właścicielem i zarządcą jest EPP. Wartość całej inwestycji to ok. 5,5 mln zł.

EPP jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019

Nowa przestrzeń gastronomiczna, pod nazwą FoodPort, zostanie zaaranżowana na II piętrze centrum i będzie w niej można zjeść w klimatycznych restauracjach oraz poczuć portowy klimat miasta. Docelowo w strefie FoodPort do dyspozycji klientów będzie 600 miejsc siedzących, a powierzchnia restauracji powiększy się o 750 mkw.

W projekcie wykorzystane zostaną naturalne materiały w połączeniu ze stalą, które doskonale wpiszą się w architekturę i stworzą portowy klimat obiektu. Wymianie ulegną okładziny podłogowe, sufity oraz oświetlenie. Całość projektu architektonicznego czerpie inspiracje z miasta, jego portowego charakteru i dawnych symboli.

– Chcemy wykorzystać najlepsze symbole Szczecina – mówi Monika Gogacz Dyrektor CHR Galaxy. Powstanie niebanalna przestrzeń, w której główną rolę będą odgrywać elementy nawiązujące do kultowego Grzybka czy Pasztecika. Całość będzie miała portowy charakter. Pojawią się nowi najemcy i jestem przekonana, że nasz FoodPort, bo tak nazwaliśmy tę przestrzeń, spodoba się naszym stałym bywalcom i  przyciągnie do nas nowych klientów – dodaje Monika Gogacz.

Nowa przestrzeń w CHR Galaxy

Dzięki nieszablonowemu podejściu Galaxy zyska przestrzeń, która zaoferuje klientom komfort i wygodę podczas posiłków i spotkań z przyjaciółmi, a także możliwość zorganizowania biznesowego lunchu czy spotkania z klientem. Wśród atrakcji znajdą się boisko do gry w kosza, kontenery przypominające portową architekturę, słupy ogłoszeniowe czy miejskie mozaiki. Powstanie zupełnie nowa aranżacja zaplecza sanitarnego wraz z dodatkowym pokojem Baby Room dla osób przychodzących do centrum z małymi dziećmi.

– Prace remontowe będą trwały do grudnia 2019 roku, jednak wszystkie nasze restauracje przez ten czas będą otwarte w standardowych godzinach. Remont będziemy prowadzić głównie nocą, dzięki czemu nasi klienci będą mogli swobodnie korzystać z obecnej oferty gastronomicznej – informuje Monika Gogacz.

W CHR Galaxy pojawią się również nowe marki. Do grona najemców dołączą Kuchnia Marche, Express Oriental, Pasibus i Papa Diego.

– Dla naszych klientów przygotowaliśmy również szereg atrakcji – mówi Joanna Dybowska Manager ds. marketingu CHR Galaxy. Już 1 września zapraszamy na Graffiti Jam na 2 poziomie parkingu wielopoziomowego. Podczas wydarzenia graficiarze stworzą nowe grafiki na płot remontowy, będzie klubowa muzyka i grill. Między wrześniem a listopadem wspólnie z nowymi najemcami przygotujemy 3 wydarzenia kulinarne. 23 listopada zapraszamy klientów na  turniej koszyków street ball. Dodatkowo w naszych mediach społecznościowych przeprowadzimy dla klientów konkursy z nagrodami. Całość atrakcji będziemy prezentować na naszej stronie www.galaxy-centrum.pl/foodport, gdzie w formie videobloga będziemy informować o zmianach i nowościach. Specjalna podstrona rusza 26 sierpnia – dodaje Joanna Dybowska.

Autorem koncepcji jest architekt Piotr Kalinowski z pracowni Mixd-Interior Experience Design z Wrocławia. Głównym wykonawcą robót jest firma Baumont Invest. Inwestorem przedsięwzięcia jest EPP Property Management. Wartość całej inwestycji to ok. 5,5 mln zł.

O EPP

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA) z nieruchomościami o wartości 2,6 mld euro. Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 24 obiekty handlowe, sześć lokalizacji biurowych oraz jeden projekt wielofunkcyjny w realizacji o łącznej powierzchni GLA wynoszącej ponad milion mkw. Nieruchomości EPP położone są w najbardziej atrakcyjnych dla handlu miastach w Polsce.

Celem EPP jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i zapewnianie konsumentom pozytywnych doświadczeń zakupowych. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl