Grupa Saller finalizuje budowy swoich obiektów i poszerza portfolio

Park Handlowy w Radomiu, Saller

Grupa Saller z siedzibą we Wrocławiu konsekwentnie realizuje strategię ekspansji na  polskim rynku. W ciągu ponad 30-letniej działalności na rynku nieruchomości handlowych firma wyspecjalizowała się w budowie, zarządzaniu oraz utrzymywaniu przede wszystkim parków handlowych typu convenience oraz galerii handlowych. Portfolio Grupy Saller zostanie zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2019 CEE.

Jednym z ostatnich projektów Grupy Saller jest znajdujący się w fazie budowy park handlowy w Parczewie, który powstaje w sąsiedztwie Tesco. Obiekt zaoferuje klientom prawie 2,5 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz zakupy w sklepach wiodących marek z segmentu obuwniczego, AGD RTV oraz tekstylnego. Planowane oddanie do użytku to październik bieżącego roku.

W czerwcu tego roku Saller zakupił od Biura Inwestycji Kapitałowych i spółki Quantum Radom położoną przy ulicy Andrzeja Struga Galerię nad Potokiem. Obiekt o powierzchni handlowej wynoszącej 5180 mkw. został oddany do użytku w marcu 2018 roku, klienci mogą zrobić zakupy w następujących sklepach: Drogeria Hebe, Kik, Media Expert, Pepco oraz Tedi. Na pierwszym piętrze Galerii znajduje się klub fitness Just Gym oferujący ponad 1,9 tys. mkw. rekreacji. Wśród punktów usługowych znajdują się także m.in.: paczkomat In Post, bankomat, biuro ubezpieczeń oraz placówka banku. Galeria nad Potokiem położona jest niecałe 5 km od pierwszego obiektu firmy Saller w Radomiu, którego budowa znajduje się obecnie w finalnej fazie. Park Handlowy S1 usytuowany jest przy ulicy Młodzianowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie operatora spożywczego Lidl. Otwarcie obiektu zaplanowano na połowę września bieżącego roku. Na powierzchni ponad 3,8 tys. mkw. klienci znajdą sklepy następujących marek: Rossmann, Dealz, KiK, Pepco, Media Expert oraz wchodzący w skład grupy LPP sklep Sinsay z modą dziewczęcą.

Śrem, Saller

Budowa parku handlowego w Śremie również dobiega końca. Położony przy ulicy Zamenhoffa obiekt zaoferuje klientom ponad 7 tys. mkw powierzchni najmu oraz 200 miejsc parkingowych. Zakupów dokonać będzie można w następujących sklepach: Action, Hebe, Kik, Neonet, Sinsay oraz w Smyku. Obecnie finalizowane są umowy najmu na ostatnie wolne powierzchnie handlowe. Oddanie do użytkowania zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

Ponad 70 obiektów w Polsce

Grupa Saller posiada w Polsce ponad 70 obiektów, kolejne kilkanaście projektów znajduje się w fazie realizacji. Firma jest nie tylko długofalowym inwestorem, ale także partnerem pomocnym przy rozwiązywaniu problemów w całym okresie najmu, ponieważ sama zarządza i utrzymuje obiekty. Wśród najemców w handlu detalicznym chętnie współpracujących z Grupą Saller wymienić należy między innymi:, Kaufland, Tesco, Castoramę, OBI, Jysk, Aldi, Lidl, Biedronkę, CCC, Deichmanna, C&A, H&M, Grupę LPP (Cropp, House, Mohito, Reserved, Sinsay), Kik, Pepco, Rossmanna i Hebe, Martes Sport, Sportisimo, Media Expert, Neonet, RTV Euro AGD, sieci Action i Dealz oraz wiele innych, w tym również lokalne firmy i przedsiębiorstwa.

Grupa Saller założona została przez Josefa Sallera w 1981 roku w Bawarii. Główna siedziba firmy znajduje się w Weimarze – Legefeld (Turyngia), polska centrala mieści się we Wrocławiu. Grupa Saller to działający na rynkach czeskim, niemieckim, polskim i słowackim inwestor długoterminowy, który planuje, buduje, rozbudowuje oraz utrzymuje nieruchomości komercyjne skupiając się przede wszystkim na parkach oraz centrach handlowych. Łączna powierzchnia najmu w Polsce to około 353 tysiące metrów kwadratowych, w skali międzynarodowej Grupa zarządza ponad 1,66 mln powierzchni najmu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl