Trei: Vendo Park Pułtusk otwarty dla klientów

Trei Real Estate GmbH (Trei), międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych, sukcesywnie rozbudowuje polski portfel inwestycyjny w obszarze handlu detalicznego. Należąca do niemieckiej grupy Tengelmann spółka otworzyła w Pułtusku (woj. mazowieckie) swój dwunasty w Polsce park handlowy pod marką Vendo Park. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 5,8 mln euro, a w ramach projektu Trei przeprowadził również renowację zabytkowych elementów dawnego dworca PKS. Trei jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE.

Wraz z Vendo Parkiem w Pułtusku pojawiły się nowe marki. Swoje pierwsze sklepy w tym mieście otworzyły znane sieci, takie jak Martes Sport, KiK, Hebe i Dealz. W gronie najemców znalazły się również Empik, Media Expert, CCC i Kakadu. Inwestycja dostarczyła na lokalny rynek 4,1 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej.

– Vendo Park w Pułtusku to nasz trzeci projekt handlowy na Mazowszu. Rozpoczęliśmy budowę w lutym br. i zaledwie kilka miesięcy później wspólnie z najemcami otwieramy osiem sklepów. Zależy nam na dostarczeniu mieszkańcom kompleksowej oraz zróżnicowanej oferty zakupowej, stąd też liczne debiuty nowych marek – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland

W obrębie inwestycji znajduje się ponad 100 miejsc parkingowych. Park handlowy został wybudowany w sąsiedztwie supermarketów Lidl i Stokrotka, dzięki czemu mieszkańcy mogą zrobić szybkie, codzienne zakupy w jednym miejscu.

Vendo Park z historycznym akcentem

Trei realizuje swoje inwestycje z poszanowaniem historii i tradycji danego miejsca. Projekt w Pułtusku jest kolejnym nietypowym parkiem handlowym dewelopera, tuż obok Vendo Parku w Chodzieży, gdzie Trei odrestaurował mury dawnego zamku. W przypadku Pułtuska inwestor kupił działkę o powierzchni ponad 9,6 tys. mkw., gdzie dawniej mieścił się dworzec PKS. W trakcie prac projektowych okazało się, że niektóre elementy budynku mają wartość sentymentalną dla mieszkańców.

– Postanowiliśmy zachować charakter tego miejsca i przeprowadziliśmy renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponowaliśmy w mury parku handlowego, dworcowy zegar oraz neon również zyskały drugie życie. W części budynku, w której niegdyś znajdował się dworzec, teraz mieszczą się sklepy dwóch najemców – Empik i Dealz – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Prace budowlane toczyły się we współpracy z konserwatorem zabytków, a odnowione elementy cieszą oko mieszkańców i miłośników sztuki.

– Okładziny ceramiczne pochodzą z pierwszej połowy lat 70-tych, prawdopodobnie zostały wykonane w lokalnym zakładzie Twórczość Kurpiowska z Pułtuska. Budynek dworca otwarto w lutym 1973 r. i był wówczas bardziej nowoczesny niż dworzec na ul. Żytniej w Warszawie. Dzięki działaniom podjętym przez inwestora historia tego miejsca zostanie zachowana – mówi Robert Szuba, prezes Fundacji Sztuka Stosowana.

Trei Real Estate jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą sieci Vendo Parków. Aktualnie w międzynarodowym portfolio dewelopera znajduje się już dwadzieścia jeden parków handlowych, z czego dwanaście zlokalizowanych jest w Polsce. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze co najmniej trzy Vendo Parki. Aktualnie w realizacji są inwestycje w Ostrołęce, Łasku i Jaworze. Trei rozpoczyna budowę parku handlowego w Kobyłce i przygotowuje się do startu projektów w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Płocku oraz Kutnie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl