Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Trei rozpoczął inwestycje w Jaworze i Kobyłce

Trei Real Estate GmbH (Trei), międzynarodowy deweloper i zarządca nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych z Niemiec, intensywnie rozwija sieć parków handlowych w Polsce. Inwestor rozpoczął budowę Vendo Parków w Kobyłce (woj. mazowieckie) oraz Jaworze (woj. dolnośląskie). Pierwszy z nich ma być gotowy jeszcze w tym roku. Trei jest partnerem merytorycznym Shopping Center Forum 2019 CEE, a Pepijn Morshuis – CEO Trei Real Estate, będzie gościem specjalnym Forum. Jego wystąpienie dotyczące horyzontów rozwoju rynku retail w perspektywie najbliższych 10 lat będzie oficjalnym otwarciem konferencyjnej części SCF.

Vendo Park w Kobyłce powstaje przy ul. Napoleona na działce o powierzchni 8,5 tys. mkw. Generalny wykonawca inwestycji – firma STB Koncept z Wołomina –  już rozpoczął prace budowlane. Aktualnie trwa montaż konstrukcji prefabrykowanych. Inwestycja dostarczy na lokalny rynek 3,2 tys. mkw. powierzchni najmu, na której docelowo ma powstać 6 sklepów.

– Grunty pod budowę Vendo Parku w Kobyłce nabyliśmy w maju, w dość krótkim czasie udało nam się rozpocząć prace projektowe i później budowlane. W sierpniu natomiast uruchomiliśmy proces komercjalizacji i już mamy pierwszych najemców. Podpisaliśmy umowy z sieciami Rossmann i Pepco, a aktualnie negocjujemy kolejne najmy – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland

Trei zakończy budowę jeszcze w tym roku, otwarcie obiektu jest zaplanowane na grudzień. Vendo Park w Kobyłce to piąty projekt handlowy Trei w województwie mazowieckim. Do istniejących obiektów w Milanówku i Mińsku Mazowieckim w sierpniu dołączył park handlowy w Pułtusku, a aktualnie w budowie jest Vendo Park w Ostrołęce, którego otwarcie jest zaplanowane na koniec września.

Jawor przyciąga zagraniczne sieci

Trei realizuje również swoją inwestycję w Jaworze, gdzie powstaje Vendo Park oraz Biedronka. Park handlowy dostarczy ok. 6,1 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni zakupowej, a budowana przez Trei Biedronka będzie miała powierzchnię 1,1 tys. mkw. W lipcu deweloper uzyskał pozwolenie na budowę i wyłonił generalnego wykonawcę – firmę  Spec Bau Polska. Działka o powierzchni prawie 25 tys. mkw., którą kupił Trei w Jaworze jest zlokalizowana przy ul. Dworcowej.

– Bardzo dobrze oceniamy potencjał inwestycyjny Jawora. Co więcej, w tej lokalizacji rozwijają się również inne branże, budowana jest tutaj pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz oraz ogromne centrum logistyczno-magazynowe firmy Commercial Point. Otwarcie sklepu Biedronka nastąpi jeszcze w tym roku, natomiast Vendo Park zacznie działać na początku 2020 r. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy nasz park handlowy cieszył się dużym zainteresowaniem znanych marek, obecnie mamy już komplet najemców – mówi Jacek Wesołowski.

W gronie najemców parku handlowego znalazły się takie sieci jak KiK, Empik, Hebe, Action, Martes Sport, Pepco, Media Expert oraz Sinsay.

Vendo Park w Jaworze

Portfolio Trei Real Estate

Aktualnie Trei buduje jeszcze Vendo Park w Łasku, który również ma być oddany do użytku w tym roku. Spółka intensywnie przygotowuje się też do rozpoczęcia kolejnych inwestycji. Obecnie są prowadzone prace projektowe dotyczące Vendo Parków w Kutnie, Częstochowie, Solcu Kujawskim, Płocku, Inowrocławiu i Władysławowie. Inwestor planuje otwarcie tych obiektów w 2020 r.

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.