Prezes Trei Real Estate gościem specjalnym SCF 2019

Gościem specjalnym jesiennej edycji SCF 2019 CEE będzie Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate. Jego wystąpienie dotyczące horyzontów rozwoju rynku retail w perspektywie najbliższych 10 lat będzie oficjalnym otwarciem konferencyjnej części Forum.

– Nie ma co ukrywać, że dla centrów handlowych nadchodzą ciężkie czasy. Powstało ich o wiele za dużo – to po pierwsze. Po drugie, nie da się ukryć, że uderzył w nie również rozwój e-commerce. Co więcej, będziemy obserwować dalszy rozwój handlu internetowego i rosnącą popularność zakupów w modelu „click and collect”, gdzie sklepy są miejscem odbioru towarów zamawianych w sieci. Dlatego obiekty z punktami odbioru, zlokalizowane blisko domu, mają szansę na większy udział w rynku ze względu na ich wygodę i funkcjonalność. W tym modelu działają Vendo Parki – komentuje w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate.

SCF: kierunki rozwoju nowoczesnego handlu detalicznego

– Kolejny czynnik, który ma duży wpływ na rynek centrów handlowych, to zakaz handlu w niedziele. W najmniejszym stopniu wpłynął on jednak na parki handlowe, po prostu handel  przesunął się na piątki i soboty. Nasi najemcy dostrzegają wręcz pozytywne efekty tej sytuacji. Sprzedają tyle samo, a nie ponoszą wyższych kosztów za pracę w niedziele. W centrach handlowych tak to nie działa, dlatego muszą one iść w stronę szeroko rozumianej rozrywki: kin, restauracji, klubów fitness. To dla nich jedyna szansa na przetrwanie – dodaje Pepijn Morshuis.

Przewodnim tematem tegorocznej konferencji będzie m.in. poszukiwanie ścieżek rozwoju rynku nowoczesnego handlu detalicznego w obliczu zmieniających się oczekiwań klientów, rosnące znaczenie sektora F&B i stref gastronomicznych, a także kwestie związane z nowymi technologiami, logistyką, czy najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Wśród zaproszonych gości będą nie tylko czołowe postacie polskiego rynku retail, ale również eksperci z zagranicy m.in. z Niemiec i Włoch.

Wystąpienie Pepijna Morshuisa rozpocznie się o godzinie 10.05, pierwszego dnia Forum (25.09.2019). Szczegóły programu Shopping Center Forum 2019 CEE Exhibition & Conference można znaleźć TUTAJ

SCF: cały rynek retail w jednym miejscu, o tym samy czasie

Shopping Center Forum 2019, czyli największe spotkaniem rynku centrów handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, odbędzie się 25-26 września br. w Centrum Konferencyjnym Expo XXI w Warszawie. W Forum weźmie udział ponad 1,8 tys. uczestników, w tym ok. 500 przedstawicieli sieci handlowych. Blisko 80 wystawców i partnerów zaprezentuje ponad 400 projektów. SCF 2019 CEE to także Welcome Mixer i After Party, w którym podczas poprzedniej edycji wzięło udział ponad 800 osób.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.