Alfa Centrum Białystok uruchamia strefę bookcrossingową

Projekty związane z trendem sharing economy zyskują w Polsce coraz większą popularność. Jedną z koncepcji, która powstała właśnie w ramach tego zjawiska, wprowadza u siebie galeria Alfa Centrum w Białymstoku. Razem ze strefą co-workingową otwiera się przestrzeń do bookcrossingu. Właścicielem obiektu jest firma NEPI Rockcastle, wystawca Shopping Center Forum 2019 CEE.

Bookcrossing to idea wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która zaczyna się rozprzestrzeniać także w naszym kraju. Opiera się o darmową wymianę książek pomiędzy czytelnikami. Alfa Centrum poszło krok dalej i przygotowało przestrzeń, w której lektury można nie tylko wymieniać, ale również czytać. W strefie znalazły się cztery duże wygodne kanapy i dwa fotele. To jedno z nielicznych takich miejsc w Białymstoku, dostępnych dla wszystkich i działających na stałe.

– Alfa Centrum z myślą o odwiedzających i lokalnej społeczności wspiera i inicjuje ciekawe projekty, dlatego postanowiliśmy stworzyć w naszej galerii strefę bookcrossingu. Promowanie idei czytelnictwa to działanie, o którym myśleliśmy już od dłuższego czasu. Nasi klienci znajdą w strefie bookcrossingu najróżniejsze tytuły: klasyki, książki o świecie, kryminały, a nawet romanse. Książki można nie tylko czytać na miejscu, ale także wypożyczyć. Zachęcamy do wymiany, jak również do przynoszenia książek, których już nie czytamy, by dać im drugie życie. To oznacza, że można zabrać książkę, którą chce się mieć, a na jej miejsce podarować inną – tłumaczy Tomasz Dzienis, Specjalista ds. Marketingu, Alfa Centrum Białystok.

Strefa bookcrossing i co-workingową

Alfa Centrum reaktywowało także strefę co-workingową. Obecnie dostępnych w niej jest sześć stołów, przy których pracować mogą nawet 24 osoby. W strefie działa także bezpłatny Internet bezprzewodowy, a docelowo stanie również drukarka. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo trzech białostockich uczelni wyższych, dużą grupę osób korzystając z tej strefy stanowią studenci. To dla nich świetne miejsce, aby popracować nad wspólnym projektem lub przygotować się do egzaminów. Strefa co-workingowa i bookcrossingowa znajdują się na poziomie +2 galerii i zajmują powierzchnię 187 mkw.

Alfa Centrum Białystok to największe centrum handlowe na Podlasiu. Zlokalizowane w sercu Białegostoku, zostało wybudowane w 2008 roku, na pofabrycznych terenach dawnej fabryki Eugeniusza Beckera. Na łącznej powierzchni 86 tys. mkw., znajduje się ponad 157 lokali handlowo-usługowych oraz 7-salowe kino. Właścicielem obiektu jest firma NEPI Rockcastle. Za zarządzanie centrum handlowym odpowiada firma Apsys Polska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.