Only powiększa powierzchnię handlową w Ptak Outlet

Kolejna znana marka zdecydowała się na powiększenie powierzchni handlowej w Ptak Outlet – największym w Polsce centrum sprzedaży outletowej, oferującym ponad 100 znanych światowych marek w fabrycznych cenach, takich jak Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Lacoste, Pepe Jeans, Guess, Levi’s, U.S. Polo czy Nike.

Ptak Outlet zostanie zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 na stoisku 4.35

W związku ze stale rosnąca liczbą klientów oraz poszerzeniem oferowanego asortymentu, we wrześniu br. zostanie otwarta zupełnie nowa odsłona sklepu Only, znanego multibrandu, który w swojej ofercie posiada ubrania takich marek jak Vero Moda, Jack&Jones, Only, Pieces, Selected, Only & Sons, Noisy May, Vila, Object, Name It, Pieces, Y.A.S., Junarose, Jacqueline de Yong, LMTD czy Mamalicious. Sieć zdecydowała się powiększyć powierzchnię handlową z 248 mkw. do 357 mkw.

– Only to kolejna marka w Ptak Outlet, która w ostatnich miesiącach zdecydowała się zaprezentować zupełnie nową, powiększoną odsłonę swojego sklepu. Za każdym razem jest to dla nas sygnał, że obrana przez nas ścieżka rozwoju przynosi realne efekty – komentuje Kazimierz Ćwikła, Prezes European Outlet S.A.

Ptak Outlet podsumowuje pierwsze półrocze 2019 r.

Jak już informowaliśmy, w pierwszym półroczu wzrost odwiedzalności w Ptak Outlet, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2018, wyniósł aż 13 proc., a wzrost obrotów wyniósł 12 proc.

– To był bardzo mocny początek roku – dodaje Ćwikła – To już kolejny rok z rzędu, gdy zanotowaliśmy zarówno wzrosty odwiedzalności jak i obrotów. Od kilku miesięcy stawiamy nacisk na dywersyfikację naszej oferty, do grona najemców Ptak Outlet dołączają kolejne znane marki, a dotychczasowi najemcy coraz częściej decydują się otwierać u nas kolejne swoje sklepy. Warto pamiętać, że pierwszym półroczu 2019 mieliśmy tylko 6 niedziel handlowych, czyli aż połowę mniej niż w pierwszym półroczu 2018 roku, tym bardziej tak duże wzrosty są naszym ogromnym sukcesem.

Ptak Outlet jest częścią Miasta Mody Ptak, największego w Polsce centrum handlowego, łączącego sprzedaż hurtową i detaliczną, o powierzchni handlowo-wystawienniczej 250 tys. mkw., na którą składają się: Centrum Handlowe Ptak – kompleks hal handlowych, w których funkcjonuje ponad 2,5 tys. firm – producentów i importerów odzieży; Ptak Outlet – największe w Polsce centrum sprzedaży outletowej, oferujące ubrania i dodatki ponad 100 marek w fabrycznych cenach; Ptak Moda – salon mody polskiej, oferujący kolekcje odzieży 300 najlepszych polskich producentów. Rocznie Miasto Mody Ptak odwiedza 9 mln. klientów z kraju i z zagranicy.

Obiekt zlokalizowany jest w Rzgowie przy drodze krajowej nr 1 i zbiegu autostrady A1 (Gdańsk – Katowice) oraz drodze ekspresowej S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław). Kompleks nawiązuje stylem do architektury przemysłowej XIX-wiecznej Łodzi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl