Mocna oferta EDS Retail Park i Higasa Properties na targach SCF 2019

Nowatorska, kompleksowa i uzupełniająca się oferta – to główna siła dwóch gdańskich spółek. Ściśle ze sobą współpracujące EDS Retail Park i Higasa Properties zaprezentują się na wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2019, proponując swoim obecnym oraz potencjalnym partnerom szeroki wachlarz obiektów i usług.

W ofercie znajdą się zarówno parki handlowe przygotowane do skomercjalizowania jak i obiekty, które mogą nabyć indywidualni lub instytucjonalni inwestorzy. Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w historii obu firm stanie się zaplanowane na najbliższe tygodnie otwarcie pierwszego parku handlowego w Opatowie.

EDS Park Opatów: wkrótce otwarcie

Działalność EDS Park Opatów zainaugurowana zostanie w ciągu najbliższych tygodni. Na powierzchni 1,250 tys. GLA funkcjonować mają m.in. sklep Pepco i drogeria Rossmann. W trakcie budowy jest także obiekt w Debrznie o powierzchni 1,3 tys. GLA. Otwarcie zaplanowane jest na końcówkę bieżącego roku.

– Kolejne dwie inwestycje znajdują się w Redzie oraz Legnicy. Parki odpowiednio o powierzchni 3,3 tys. i 2,6 tys. GLA są na etapie przygotowania do rozpoczęcia budowy. W trakcie targów Shopping Center Forum pojawi się okazja by nawiązać nowe kontakty, przybliżyć ekspanderom sieci handlowych potencjał jakim dysponuje nasza firma, w postaci nie tylko wspomnianych przed chwilą miejscowości. Od samego początku działalności dbamy by budować i komercjalizować obiekty w bardzo dobrych lokalizacjach, zapewniającym naszym najemcom klientelę, z kolej kupującym staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do codziennych zakupów. Dzięki konsekwencji w działaniu, powoli zbliżamy się do osiągnięcia zakładanej powierzchni rzędu ponad 20 tys GLA, którą oddamy naszym najemcom w ciągu 12 miesięcy  – mówi Michał Nowak, prezes EDS Retail Park.

Każda następna inwestycja spółki planowana jest pod kątem optymalnej lokalizacji, oraz racjonalizacji budżetu przy eksploatacji  obiektu. I to właśnie koszty administrowania obiektem są kluczowe dla każdego przedsięwzięcia, stąd poszukiwanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań – wśród nich są m.in.: ogniwa fotowoltaiczne, które będą instalowane w wybranych obiektach.

EDS Park Legnica

Biznesowe rozmowy podczas SCF

Na uczestników targów EDS Retail Park będzie czekać wspólnie z Higasa Properties, czyli spółką należącą do tej samej grupy. Firmy przygotowały jedno stoisko, w którym będzie można zapoznać się z ofertą i porozmawiać o możliwościach współpracy. A te są bardzo szerokie.

– W trakcie dwudniowego wydarzenia chcemy nawiązać nowe kontakty i uzupełnić nasz mix najemców by dostarczyć konsumentom to czego oczekują w danej lokalizacji. Na polskim rynku wciąż pojawiają się nowi operatorzy sieciowi. Osobiście jestem przekonany, że mamy im wiele do zaoferowania w obszarze możliwości komercjalizacji. Jako firma inwestycyjno-consultingowa mamy także bogate doświadczenie w sprzedaży gotowych obiektów handlowych – zapowiada Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Flagowym rozwiązaniem spółki, adresowanym do szerokiego grona inwestorów, jest Higasa Club. To jedna z najbardziej stabilnych i unikalnych metod inwestowania wśród istniejących na rynku,  związanych z nieruchomościami komercyjnymi. Dla inwestorów uruchomiony został serwis www.higasaclub.pl, w którym można sprawdzić inwestycje w trakcie realizacji, dowiedzieć się więcej na ich temat. Pomocnym narzędziem jest kalkulator, dzięki któremu można przeprowadzić symulację zysku z inwestycji, w zależności od wpłaconej sumy i okresu czasu finansowania.  Dodatkowo, każdy projekt jest szczegółowo opisany, także pod kątem oddziaływania na region, czy najbliższą okolicę.

Podczas Shopping Center Forum obie firmy zaprezentują się na stoisku nr 5.3.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl