Architekci na SCF 2019: food court jest passé

– Już dziś wiemy, że robienie projektów koncepcji food court z góry jest skazane na porażkę. Food court jest passé, znika z centrów handlowych – mówił podczas debaty Retailnet.pl Robert Pełka, Prezes Zarządu w Marro. W panelu dyskusyjnym Shopping Center Forum 2019 CEE projektanci i wykonawcy przestrzeni gastronomicznych w centrach handlowych powiedzą m.in. o spektakularnych przebudowach i wizji nowych konceptów stref food court. Aby dowiedzieć się więcej, zarejestruj się na Forum.

– Rola gastronomii w centrach handlowych znacząco się zmienia. Żeby zrozumieć to, co nas czeka musimy spojrzeć w przyszłość i odpowiednio zareagować na zmieniające się potrzeby i oczekiwania konsumentów. Już dziś wiemy, że robienie projektów koncepcji food court z góry jest skazane na porażkę. Food court jest passé, znika z centrów handlowych. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się na zagranicznych rynkach. W 2016 roku w Stanach Zjednoczonych zrodziła się koncepcja food halls, która była odpowiedzią na zmianę potrzeb konsumentów poszukujących różnorodnych, oryginalnych konceptów gastronomicznych w jednym miejscu. Klienci chcą w ciągu jednego pobytu jak najwięcej przeżyć. Food hall daje im tę możliwość – mówił podczas debaty Retailnet.pl Robert Pełka, Prezes Zarządu w Marro.

Tego samego zdania jest Paul Ayre, Dyrektor VSF-Cretative. – Ewolucję w segmencie F&B widać chociażby w Wielkiej Brytanii, gdzie w centrach handlowych ok. 20-35 proc. przestrzeni obiektów handlowych przeznaczono pod gastronomię. W Polsce do takich działań podchodzi się ostrożnie, brakuje chęci, żeby wprowadzić aż tak zróżnicowaną ofertę – dodał.

W jakim kierunku zmierza więc polski rynek gastronomiczny? Odpowiedź na to pytanie padnie podczas SCF 2019. Tegoroczna edycja Shopping Center Forum 219 CEE zdominowana będzie bowiem przez dyskusję nad kierunkami rozwoju branży gastronomicznej. Przysłowiową kropką nad „i” rozmów będzie debata z perspektywy firm architektonicznych, które na co dzień współpracują z centrami i sieciami handlowymi aranżując dla nich przestrzenie wspólne.

Debata na SCF 2019

Eksperci będą mówić m.in. o spektakularnych przebudowach istniejących obiektów, różnych stopniach interwencji projektowych w ramach stref food court (przebudowie/reorganizacji przestrzennej i estetycznej, restylingu stref), wyzwaniach, zmianach kierunku rozwoju food courtów oraz zagranicznych inspiracjach. Na konkretnych przykładach pokażą jak ewoluuje rynek.

W panelu dyskusyjnym SCF „Wizja, projekt, realizacja: nowe koncepty stref food court” (paneliści na zdjęciu) wezmą udział:

    • Paul Ayre (Dyrektor, VSF-Cretative),
    • Radosław Sojka (Współwłaściciel, MSA)
    • oraz Robert Pełka (Prezes Zarządu, Marro).

Moderatorem dyskusji będzie Agnieszka Zygmunt – Partner, Funkciona. Debata odbędzie się w drugi dzień Forum, 26 września, o godzinie 13:15.

Shopping Center Forum 2019 CEE Exhibition & Conference, czyli największe spotkaniem rynku centrów handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, odbędzie się 25-26 września br. w Centrum Konferencyjnym Expo XXI w Warszawie. W Forum weźmie udział ponad 1,8 tys. uczestników, w tym ok. 500 przedstawicieli sieci handlowych. Blisko 80 wystawców i partnerów zaprezentuje ponad 400 projektów. SCF 2019 CEE to także Welcome Mixer i After Party, w którym podczas poprzedniej edycji wzięło udział ponad 800 osób.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl