Rosną przychody spółki Wojas

Zarząd spółki Wojas S.A. poinformował, że wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez spółkę w sierpniu 2019 roku wyniosła 24 697 tys. zł i była wyższa o 46,7  proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w sierpniu 2018 roku, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek S.A. przychody były wyższe o 14,8 proc.

W okresie styczeń – sierpień 2019 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 169 402 tys. zł i była wyższa o 22,7 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek S.A. przychody były wyższe o 10,2 proc.

180 sklepów w sieci Wojas

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w sierpniu 2019 roku wyniosły 14 396 tys. zł i były wyższe o 7,9 proc. od przychodów osiągniętych w sierpniu 2018 roku. Narastająco, w okresie styczeń – sierpień 2019 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 128 509 tys. zł i były wyższe o 12,3 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, a bez uwzględnienia konsolidacji z Bartek S.A. przychody te były wyższe o 6,7 proc.

Wojas jest właścicielem sklepów obuwniczych. Polski producent obuwia dysponuje obecnie siecią blisko 180 salonów firmowych w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia. W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski. Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce już blisko 1,5 tys. osób. Przypomnijmy od 2 kwietnia 2019 r. Wojas S.A. posiada 56 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki Bartek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl